سرهنگ سلمان آدینه وند فرمانده یگان امداد پلیس تهران بزرگ اظهار کرد: روز گذشته ماموران واحد گشت انتظامی در حال گشت زنی در محدوده خزانه، رفتار راننده یک دستگاه خودروی سواری زانتیا نقره‌ای رنگ نظر آنان را به خود جلب کرد و ماموران دستور توقف خودرو را صادر کردند.

وی عنوان داشت: راننده خودرو با شنیدن فرمان توقف خودرو بر سرعت خود افزود و با حرکات مخاطره انگیز سعی در فرار از صحنه داشت که در این میان ماموران متوجه شدند متهم بسته‌ای را به بیرون از خودرو پرتاب کرد.

فرمانده یگان امداد پلیس تهران با اشاره به اینکه ماموران بلافاصله بسته پرتابی را کشف و به ادامه تعقیب متهم پرداختند، گفت: عملیات مهار متهم با جدیت بیشتر ادامه داشت و پس از مدتی تعقیب و گریز خودروی متهم متوقف شد و در یک عملیات پلیسی، ماموران موفق شدند راننده آن را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی از بسته پرتابی مشخص شد بسته مشکوک حاوی مقدار فراوانی مواد روانگردان شیشه است. متهم که چاره‌ای جز به اعتراف نداشت، اظهار کرد، مواد مخدر را از شهر‌های مرزی کشور تهیه و قصد داشته آن‌ها را در سطح شهر توزیع کند.

سرهنگ آدینه وند افزود: خودروی متهم به پارکینگ انتقال یافت و متهم برای ادامه تحقیقات پلیسی به مقر یگان امداد منتقل و مشخص شد که مواد روانگردان کشف شده از متهم یک کیلو و ۲۰ گرم است.

این مقام پلیس افزود: با تشکیل پرونده و انجام تحقیقات اولیه متهم به همراه مواد مخدر کشف شده تحویل عوامل پلیس پیشگیری شد.