نصرالله آبادیان درباره طرح ورودی خیابان ولی عصر (عج) اظهارداشت: ایجاد پلازای شهری ، جابجایی ایستگاه اتوبوس پایانه راه آهن، احیا و باززنده سازی فضای میدان راه آهن، حصار کشی بوستان امیریه، ایجاد فضای سبز و از ین دست اقدامات در سه سال گذشته تا کنون موجب تقویت محله راه آهن و کاهش برخی آسیب های موجود در محله شد که خوشبختانه با اقبال عموم شهروندان همراه بود.

وی افزود: در سال های گذشته تلاش بسیاری توسط همکارانمان در شهرداری منطقه 11 شکل گرفت تا موضوع اصلاح طرح تفضیلی در محدوده محور وحدت اسلامی، شوش و بخشی از خیابان ولی عصر(عج) که منجر به عقب نشینی و بعضا تخریب بخشی از بافت تاریخی منطقه می شد؛ مرتفع شود.

 آبادیان در ادامه تشریح اقدامات شهروند محور در محله های مرکزی تهران بیان کرد: در راستای اقدامات تهران 1400، در تلاش هستیم تا با توافق اداره برق بتوانیم ارتقای کیفی روشنایی در محله راه آهن را افزایش و برخی جداره های واجد ارزش تاریخی را در طرح مرمت قرار دهیم.

 رضا فیضی، راهبر گروه کارگاه ملاقات با خیابان ولیعصر نیز در نشستی درباره این موضوع گفت: در طول سه هفته مطالعاتی که اعضای گروه به جمع آوری اطلاعات و ثبت نظرات شهروندان پرداختند؛ به این نتیجه رسیدیم که طراحی و برنامه ریزی شهری در این محدوده باید برای ایجاد فضای امن برای حضور کودکان و والدینشان باشد که در نتیجه اگر فضا و حضور را با طراحی های شهری مبتنی بر پیوست های اجتماعی در نظر بگیریم، شاهد افزایش امنیت اجتماعی و اقدامات کالبدی مهمی خواهیم بود.

 وی خاطر نشان کرد: محله راه آهن دارای قدمت تاریخی فراوانی است که بر اساس مطالعات صورت گرفته آثار دو دوره مهم تاریخی شامل قاجار و پهلوی اول را در این محله شاهد هستیم و برای معرفی این تاریخ به مردم و گردشگران ایده های مختلفی را در نظر داریم.

راهبر گروه نهم از ملاقات با خیابان ولیعصر (عج) افزود: با کمک شهرداری منطقه11 تهران می توانیم محدوده طرح را افزایش دهیم و با نگاه وسیع تری به موضوعات کالبدی شهری و اجتماعی گامی موثر برای رفاه بیشتر و زیست پایدار شهری برداریم.