علی امام، مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره اتصال 2 پست برق به شبکه برق‌رسانی خط 3 مترو اظهارداشت: پست برق امیرکبیر که پیش از این بخشی از برق خط 4 را تامین می‌کرد، با کابل‌کشی‌های لازم و انجام اقدامات تکمیلی، بخش میانی خط 3 را نیز پوشش خواهد داد.

وی افزود: پست برق قلعه‌مرغی (آزادگان) نیز 9 ایستگاه در بخش جنوبی خط 3 (آزادگان تا چهارراه ولی عصر(عج) و 8 ایستگاه در بخش میانی خط 7 (مولوی تا نواب) را تغذیه خواهدکرد تا به این ترتیب ضمن پایدار‌سازی جریان برق در خطوط مورد اشاره، شرایط مطمئن‌تری برای سرویس‌دهی قطارها فراهم آید. نکته حائز اهمیت آنکه تمام مراحل طراحی، ساخت، تجهیز و کنترل نهایی این پست‌های برق، توسط شرکت‌های ایرانی و با پیشرفته‌ترین فناوری روز دنیا صورت پذیرفته است.

وی بیان داشت: کار ساخت پست‌های برق امیرکبیر و آزادگان از مدتها قبل شروع شده و اگر قرار باشد امروز چنین پست‌های برقی با هزینه‌های امروزی ساخته شود، رقمی بالای یکصد و پنجاه میلیارد تومان برای هر پست برق لازم است.

البته پست‌های مورد اشاره با هزینه‌ای به مراتب کمتر از آنچه عنوان شد، احداث شده‌اند و امروز با تکمیل سیستم کابل‌کشی آنها، جریان برق مطمئن‌تری در خطوط 3، 4 و 7 خواهیم داشت.