فاطمه رضوان مدنی معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور  درباره لزوم و اهمیت آزمایش‌های غربالگری و ژنتیک، اظهار کرد: در خصوص پیشگیری از تولد کودکان دارای معلولیت از سال ۹۲ تا شش ماهه اول سال ۹۹ بیش از ۷ هزار و ۳۰۰ مورد برای سقط معرفی شده است.

وی درباره اقدامات بهزیستی در تسهیل گری انجام آزمایش‌های غربالگری برای خانواده های کم برخوردار، بیان کرد: خانواده‌هایی که از نظر اقتصادی نیازمند هستند مورد حمایت سازمان بهزیستی قرار گرفته‌اند که در پرداخت هزینه‌های مشاوره ژنتیک و انجام آزمایش‌های ژنتیک این امر صورت گرفته است.

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: آزمایش‌های ژنتیک دارای تعرفه‌های بالا هستند و بسیاری از خانواده‌های اقشار کم درآمد نیاز به حمایت در این زمینه دارند.

رضوان مدنی گفت: در سال ۹۹ کل اعتباراتی که سازمان جهت انجام مشاوره ژنتیک داشته، ۳۹ میلیارد تومان بوده است که تمامی این اعتبار در راستای حمایت از خانواده‌های نیازمند و کم درآمد به استان‌ها تخصیص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: جهت انجام مشاوره گاهی نیاز به انجام آزمایش‌های پاراکلینیک دیگری است که سازمان بهزیستی حمایت لازم را در زمینه پرداخت هزینه‌های مربوط به این آزمایش‌ها را انجام می‌دهد.