نصرالله آبادیان درباره آغاز مرمت سقاخانه عزیزمحمد اظهار داشت: در راستای اجرای پروژه‌های محرک توسعه محله‌ای و کوچک مقیاس در محله‌های مرکزی شهر تهران از سوی اداره زیبا سازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه طرح مرمت سقاخانه عزیز محمد که بیش از ۱۱۰ سال قدمت دارد؛ آماده و عملیات اجرایی آن امروز با نظارت سازمان میراث فرهنگی آغاز شد.

وی افزود: سقاخانه عزیز محمد به دلیل قدمت بنا دچار آسیب‌هایی از جمله شکستگی کاشی‌ها و تزئینات بنا، نمای فرسوده، الحاق زوائد، فرورفتگی ستون‌های آبخوری به زیر آسفالت و وجود سر در تابلوی مغازه‌ها که منجر به پوشاندن نمای فاخر سقاخانه شده است؛ که در این عملیات به طور کامل مرمت خواهند شد.

آبادیان ادامه داد: حذف زوائد و پاکسازی جداره، برگرداندن جداره سقاخانه به حالت اولیه بنا، مرمت کاشی‌های شکسته، مرمت آینه کاری‌ها، حذف سر در تابلوی مغازه‌ها و استفاده از تابلوهای سنتی متناسب با بنا و تزئینات آن از برنامه‌های عملیات مرمت سقا خانه تاریخی عزیز محمد است.

به گفته شهردار منطقه ۱۱ تهران، طرح مرمت این سقا خانه در راستای ماده ۴۶ برنامه ۵ ساله سوم شهرداری تهران با موضوع احیای بافت و بناهای تاریخی شهر تهران سال گذشته از سوی اداره زیبا سازی این منطقه تهیه شد.

سقاخانه عزیز محمد که همواره با نور سبز، روشن است توسط حاج عباسعلی، فرزند مرحوم عزیز محمد در سال ۱۲۵۶ شمسی ساخته شد و در دوران قاجار یکی از منابع تأمین مهم آب مردم بوده است.