مجید غمخوار مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران در نشست خبری درباره انجام پروژه‌های عمرانی در پایتخت اظهار داشت: طی سال‌های اخیر 120 پروژه با کاربری‌های متنوع در مناطق 22‌گانه انجام گرفته که شامل پروژه‌های مربوط به آتش‌نشانی، مراکز تره‌بار و مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی است.

وی افزود: 46 پروژه با 1156 میلیارد تومان نیز اعتبار در دست ساخت است و سازمان‌ها و مناطق شهرداری استقبال خوبی از برنامه‌های سازمان عمرانی مناطق داشته‌اند.

مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران ادامه داد: پروژه‌های فرهنگی پایتخت شامل برنامه‌هایی مانند بلدیه خانه شهر و خانه افشار است که بلدیه خانه شهر 50 درصد پیشرفت داشته و خانه افشار 100درصد به بهره‌برداری رسیده است و پروژه‌ آن به اتمام رسیده است.

غمخوار با بیان اینکه پروژه‌هایی برای بازآفرینی شهری داشته‌ایم گفت: 7 مسجد جهت توسعه فضاهای مذهبی در حال ساخت است و دو گرمخانه در مناطق 4 و 19 و یک مددسرای بانوان نیز در دست ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مجموعه شهروند علی‌اکبری 94 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد همچنین 8 سوله مدیریت بحران توسط این سامان افتتاح، بازسازی و یا تکمیل شده است و سالن ایزوله تطهیر بهشت‌زهرا (س) نیز 90 درصد پیشرفت داشته است.

مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران از احداث پارکینگ در بافت فرسوده خبر داد و گفت: سه پروژه در مناطق 18، 15 و 14 در نظر گرفته شده است همچنین 7 میدانگاه برای تهران پیش‌بینی شده که یکی از آنها میدانگاه هفت‌تیر است که مدتی پیش به بهره‌برداری رسید.

غمخوار خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 17 کیلومتر پیاده‌راه در تهران ساخته شده که شامل پیاده‌راه‌های کریمخان، حافظ، 17 شهریور و موارد دیگر است.

وی گفت: پروژه‌های توسعه محلات نیز در نظر گرفته شده و از اواخر سال پیش طی 6 مرحله به ویژه در جنوب تهران آغاز شده و 76 درصد در این راستا پیشرفت داشته‌ایم.