سید مجتبی تقوی نژاد، معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره نمایش ارسال آثار هنرمندان در مترو تهران اظهارداشت: طی فراخوان و همکاری که با موسسات و نهادهای فرهنگی و هنری داریم آثار هنرمندان در قالب‌های مختلف هنری با درج نام صاحب اثر و به صورت رایگان در معرض تماشای مسافران شهر زیرزمینی قرار می‌گیرد. 

وی با تاکید بر ظرفیت‌های مناسب فرهنگی و هنری ایستگاه‌های متروی تهران گفت: متروی تهران به عنوان حامی هنرمندان عرصه مناسبی برای نمایش آثار فاخر هنری است و مسافران متروی تهران از این فضا به صورت رایگان استفاده می‌کنند. 

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران افزود: قرار است این طرح با همکاری و مشارکت دانشگاه‌های صدا و سیما، هنر، علم و فرهنگ، الزهرا، پردیس هنرهای زیبا، تربیت مدرس، آزاد اسلامی و شاهد برگزار شود. 

وی خاطرنشان کرد: هم‌چنین با ارسال فراخوان از هنرمندان در زمینه هنرهای تجسمی مانند نقاشی، گرافیک، آثار حجمی، کاریکاتور ، دیوار نگاره، کاشی شکسته، خطاطی، هنرهای مفهومی و انتزاعی دعوت به همکاری می‌شود که پس از ارسال آثار به دبیرخانه و بررسی آن توسط هیات داوران به نمایش عموم گذاشته می‌شود.

 تقوی نژاد در رابطه با نحوه ارسال آثار گفت: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به نشانی honar@metroplus.ir ارسال کنند.