سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: مجرمان سایبری با ارائه کالا‌های ارزان‌تر، قیمت‌های استثنایی و باورنکردنی و طرح‌های وسوسه انگیز ویژه نوروز، سبد کالا، لباس، کیف و کفش، لوازم‌خانگی و بسته‌های هدیه عید نوروز اقدام به کلاه‌برداری از شهروندان می‌کنند.

وی افزود: متأسفانه بسیاری از شهروندان برای خرید اینترنتی از لینک‌هایی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با عناوین مختلف قرار داده شده، استفاده کرده و بدون بررسی، بر روی آن‌ها کلیک می‌کنند و یا از کانال‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی اقدام به خرید کالا می‌کنند، این کار باعث گرفتاری آن‌ها در دام کلاهبرداران سایبری می‌شود.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید از سایت مرجع مشاهده کنید، نماد اعتماد الکترونیک کسب و کار‌های اینترنتی است که بدین صورت می‌توانید به سایت فروشنده اعتماد کنید.

وی افزود: فروشگاه‌های معتبر معمولاً نحوه دریافت و پرداخت وجه مختلفی دارند مانند پرداخت آنلاین، از طریق پست و ... که می‌توانید اقلام مورد نیاز خود را سفارش دهید.

به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، هموطنان قبل از دریافت هرگونه کالای خریداری شده وجه آن را پرداخت نکنند و پس از بررسی از صحت و سلامت کالا و عدم نقص در آن اقدام به تسویه حساب کالا‌های خریداری شده کنند.