سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور پایتخت با اعلام خبر لغو اجرای طرح ترافیک اظهارداشت: بنا به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا از فردا یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه هزار و چهارصد اجرای طرح ترافیک در شهر تهران به مدت یک هفته لغو شده و این مصوبات برای پلیس لازم الاجراست.

وی گفت: برابر این مصوبه ، تردد خودروهای شهروندان تهرانی در ساعات منع تردد شبانه از ساعت 22:00 الی 03:00 به موجب مصوبه قبلی که ممنوع اعلام گردیده، همچنان برقرار است ولی در شب های نوزدهم ، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان هزار و چهارصد ، تردد مجاز بوده و شهروندان می توانند تنها در این سه شب در سطح شهر تهران تردد داشته باشند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: برابر این مصوبات تردد ها از فردا در محدوده طرح ترافیک به مدت یک هفته مجاز گردیده و در سه شب قدر نیز منع تردد های شبانه لغو شده است ولی با این وصف باز هم از شهروندان تقاضا می شود تردد های خود را مدیریت کرده و از سفرهای غیر ضروری در سطح شهر به ویژه هسته مرکزی شهر تهران به منظور عدم گسترش ویروس کرونا و حفظ جان خود و دیگر شهروندان، جدا خودداری کنند.

وی تصریح کرد : مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا قانون برای پلیس راهور تهران بزرگ لازم الاجراست و پلیس در هر صورت مصوبات این ستاد را ملاک عملکرد خود قرار می دهد.