صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی ، با بیان اینکه در ۵ روز آینده آسمانی صاف و آفتابی و جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است، گفت: در این مدت در ساعات بعد ظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر رگبار پراکنده با احتمال رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

او ادامه داد: امشب و فردا علاوه بر ارتفاعات البرز مرکزی در ارتفاعات جنوبی کرمان و ارتفاعات شمال وشرق هرمزگان نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.

کارشناس هواشناسی توضیح داد: همچنین دمای هوا روز جمعه با شمالی شدن جریانات در استان های ساحلی خزر و اردبیل بین ۴ تا 6 درجه کاهش می یابد.

ضیائیان با بیان اینکه از امشب به ویژه از اوایل هفته آینده تا روز دوشنبه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید همراه با گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود، افزود: همچنین سرعت وزش باد امشب و فردا در خوزستان ایلام و بوشهر و روز جمعه و شنبه در سمنان و شمال فارس و بخش های از مرکز کشور نیز افزایش یافته و موجب خیزش گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق می شود.

او بیان کرد: امشب خلیج فارس و شرق دریای عمان وجمعه خلیج فارس تنگه هرمز و شرق دریای عمان روز شنبه و یکشنبه تنگه هرمز و شرق دریای عمان مواج است دریای خزر روز جمعه و شنبه مواج است.

او درباره آب وهوای تهران هم گفت: آسمان تهران صاف و غبار صبحگاهی همراه با وزش باد است و بیشترین دمای تهران ۳۸ درجه و کم ترین آن ۲۴ درجه است.