انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به ارائه گزارشی مبنی بر آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس اظهار کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد از هفته گذشته میزان بیماران سرپایی افزایش پیدا کرده است، علاوه بر آن شاهد افزایش بیماران بخش عادی و ویژه نیز هستیم، در مجموع این هشدار را می‌دهد که به تدریج وارد خیز پنجم می‌شویم.

وی گفت: آنچه که به عنوان عامل بازدارندگی افزایش ابتلاء به کرونا است، از جمله رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پروتکل‌های بهداشتی و تشدید نظارت‌ها، باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار تهران عنوان کرد: دو شهرستان فیروزکوه و دماوند هم اکنون در شرایط قرمز قرار دارند؛ البته باید در سایر شهرستان‌ها نیز تدابیر و مؤلفه‌های تاثیرگذار را در دستور کار قرار دهیم.

محسنی بندپی در مورد اعمال محدودیت‌ها با توجه به احتمال بروز خیز پنجم در تهران افزود: شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار گرفتند محدودیت‌ها در آن‌ها اعمال خواهد شد و در سایر شهرستان‌ها نیز مقرر شده فرمانداران نسبت به تشدید نظارت‌ها اقدام کنند.

تزریق یک میلیون و ۶۲ هزار واکسن در ۷۷ مرکز

وی در مورد تعداد واکسن‌های تزریق شده، گفت: تاکنون یک میلیون و ۶۲ هزار واکسن در استان تهران تزریق شده است.

استاندار تهران در مورد روند اجرای طرح شهید سلیمانی افزود: این طرح متوقف نشده اما با توجه به انتخابات و درگیری عزیزان بسیج در این امر مقرر شد که بعد از انتخابات کار با شدت بیشتری همانند قبل دنبال شود.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در انتخابات ۲۸ خردادماه بر اساس بررسی‌های کارشناسانه ۷۷.۷ درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای انجام شده است.