مهدی چمران در حاشیه برگزاری دوازدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که به چه دلیل در چند جلسه گذشته طرح و لایحه‌ای به تصویب نرسیده اظهار کرد: تصویب لایحه چیز چنان مهمی نیست و  اینگونه نیست که فقط باید طرح و لایحه در شورای به تصویب برسانیم چرا که بسیاری از این مصوبات حتی در شهرداری اجرا می‌شود و اصولاً تصویب فوری طرح و لایحه در اجرا با مشکل روبه‌رو می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین شورای ششم در ابتدای فعالیت کاری خود قرار دارد و قرار هم نیست که در همین روزهای نخست طرح و لایحه داشته باشیم چرا که در مجلس هم به همین شکل است و پس از گذراندن مدت زمانی موضوعات تصویب می‌شود.

رئیس شورای شهر تهران همچنین درباره انتصابات شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در این زمینه با شهردار تهران جلساتی را داشته‌ایم و نتایج خوبی را در بر داشته است که البته این موضوع در حال انجام است.

 عوارض شهرسازی شهرداری تهران کمتر می شود؟+ جزئیات

وی همچنین درباره دستور جلسات امروز شورای شهر گفت: امروز دو لایحه دو فوریتی داریم که یک لایحه مربوط به ارائه تخفیف به کسانی است که به صورت نقدی و یکجا عوارض خود را پرداخت می‌کنند البته این موضوع در این دوره عملیاتی نشده بود و تصمیم گرفتیم که این موضوع اجرایی شود؛ طرح بعدی هم مربوط است به اصلاحیه لایحه مصوبه شهرسازی که براساس آن قرار است تخفیفی برای شهروندان لحاظ شود که این موارد در صحن شورا پیگیری و اجرا خواهد شد.