بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ، امروز دوشنبه به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان رگبار باران ، رعد و برق، وزش باد شدید موقت در برخی مناطق خیزش گرد و خاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط سه شنبه در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق، ارتفاعات البرز شرقی، چهارشنبه و پنجشنبه در بخش‌هایی از شمال غرب و شمال شرق انتظار می‌رود.

جمعه در اغلب نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود.

این شرایط سه‌شنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق و چهارشنبه علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق و جنوب شرق انتظار می‌رود.

همچنین پنجشنبه و جمعه در نوار شرقی کشور، جنوب و جنوب غرب افزایش سرعت باد، گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت آب و هوا در ۲۳ خرداد

دوشنبه و سه‌شنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و چهارشنبه غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. پنجشنبه علاوه بر غرب، نواحی مرکزی خلیج فارس و جمعه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود. علاوه بر این طی پنج روز آینده نیمه شرقی دریای عمان نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.