صادق ضیائیان گفت: فردا، گستره فعالیت سامانه بارشی که از امشب وارد کشور شده، شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل خزر، استان‌های واقع در جنوب البرز مرکزی شامل تهران، البرز و قزوین و برخی مناطق استان کرمان را در بر خواهد گرفت.

به گفته مدیرکل پیش بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی و نیمه جنوبی اردبیل، غرب کردستان و کرمانشاه، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز، قزوین و زنجان، شرق لرستان، جنوب و غرب اصفهان، چهار محال وبختیاری و نیمه شمالی فارس، استان‌های گیلان و مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، است.

طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی روز جمعه در برخی نقاط غرب و دامنه‌های جنوبی البرز پدیده رعد و برق و در مناطق جنوبی کشور رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

هواشناسی

روز شنبه در اغلب نقاط کشور بارش رخ می‌دهد و در استان‌های فارس، کهگیلویه وبویراحمد، شمال بوشهر، شرق هرمزگان، جنوب کرمان، برخی مناطق یزد، شمال خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش شدت خواهد گرفت.

امشب سامانه بارشی از غرب کشور وارد شده و مناطقی از غرب، شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، به طور پراکنده در گیلان همچنین در شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان شاهد بارش باران و برف هستیم.