ویژه برنامه‌های شهرداری تهران در روز قدس

مصطفی زیبایی نژاد، در توضیح درباره ویژه برنامه‌های « لشکر قدس » که در پاسداشت روز جهانی قدس برگزار می‌شود، گفت: یکی از سیاست‌هایی که امسال در همه برنامه‌ها بر آن تأکید داریم ترویج فرهنگ جهاد، پایداری، مقاومت و استکبارستیزی به عنوان الگوی پیشرفت و تعالی در بین نسل جوان و نوجوان ایران اسلامی است. قصد داریم با ایجاد زمینه و امکان حضور و مشارکت فعال کودکان و نوجوانان در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس نسبت به روشنگری در خصوص اهمیت و تأثیر حضور و وحدت ملت‌های مسلمان در حمایت از غزه و فلسطین و نقش آنها در شکست نقشه‌های استکبار جهانی و نگاه جهانی به مسئله فلسطین بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های شهرداری تهران در روز جهانی قدس با شعار طوفان الاحرار و تحت عنوان محوری لشکر قدس برگزار خواهد شد، افزود: برنامه محوری روز قدس از ساعت ۹ صبح جمعه با تجمع کودکان، نوجوانان و مادران در حمایت از کودکان و مادران فلسطینی در میدان انقلاب با اجرای برنامه‌های فرهنگی مقاومت برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در تشریح این برنامه افزود: ویژه برنامه‌های فرهنگی‌ای با موضوع مقاومت تحت عنوان پویش مردمی «من لشکر قدسی ام» در این راستا طراحی شده است. استیج اصلی برنامه در میدان انقلاب برگزار می‌شود. حضور هنرمندان حوزه مقاومت، شاعران مردمی، مداحان بنام و برگزاری ویژه برنامه‌های کودک و نوجوان در این اجتماع بزرگ انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: رونمایی از سرود لشکر قدس با اجرای گروه سرود ۱۰۰۰ نفره شامل نوجوانان مدارس شهر تهران از برنامه‌های ویژه در این تجمع بزرگ مردمی خواهد بود.

زیبایی نژاد در ادامه یادآور شد: طراحی و اجرای پردیس‌های فرهنگی مقاومت در مسیر راهپیمایی با استقرار غرفه‌های فرهنگی و خدماتی و همچنین ارائه خدمات ویژه به کودکان و نوجوانان و توزیع محصولات فرهنگی به مناسبت این روز تاریخی به راهپیمایان روز جهانی قدس از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

ویژه برنامه‌های شهرداری تهران در روز قدس

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های مناطق و مجموعه‌های شهرداری تهران در مسیرهای راهپیمایی، تصریح کرد: نمایشگاه بزرگ «دیار مقاومت» با شبیه سازی سازه‌هایی از نماد کشورهای جبهه مقاومت و سازه بزرگ قدس شریف در کنار این اجتماع بزرگ مردمی در میدان انقلاب برپا می‌شود. همچنین توزیع اقلام فرهنگی و تبلیغی در حوزه مقاومت، نصب تصاویر کودکان و مادران فلسطینی، شهدای مقاومت و… و همچنین ایجاد فضاسازی مناسب برای روشن نمودن شمع برای همدردی با مردم مظلوم فلسطین از دیگر برنامه‌ها برای این روز خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ویژگی برنامه‌های پاسداشت روز جهانی قدس شهرداری تهران در سال جاری این است که محدود به یک روز و یک مکان خاص نیست، بلکه در هفته منتهی به روز جهانی قدس در تمامی محلات و سطح شهر برنامه‌های مناسبتی اجرا می‌شود.