قتل زن میانسال با ضربات مهلک چاقو در شرق تهران

عقربه‌ها ساعت 16 عصر روز یکشنبه بیست و سوم اردیبهشت‌ماه را نشان می‌داد که فریاد‌های "کمک کمک" چند زن جوان در یکی از ساختمان‌های منطقه نبرد سکوت عصرگاهی محله را درهم شکست و دقایقی بعد مرگ مشکوک زن میانسالی از سوی همسایه‌ها به مرکز فوریت‌های پلیسی 110، گزارش داده شد.

طولی نکشید که ماجرای این مرگ مشکوک در بی‌سیم‌ کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی مخابره شد و خیلی زود قاضی براعه از شعبه سوم دادسرای امورجنایی به همراه تیم بررسی صحنه جرم پای در محل حادثه گذاشتند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی به محض اینکه وارد خانه شدند در سالن پذیرایی جسد زن حدوداً 67 ساله‌ای را مشاهده کردند که هدف 35 ضربه چاقو قرار گرفته و به قتل رسیده بود؛ بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد که قاتل پس از ارتکاب جنایت طلاهای دست مقتوله را سرقت کرده است.

خبر جدید درباره قتل یک شهردار در ایران

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت، مقداری دلار و طلا در کمد‌های خانه قرار داشته اما عامل این جنایت متوجه وجود آنها نشده است که همین موضوع شک تیم جنایی را برانگیخت!

در نخستین گام همسایه‌ای که جسد را پیدا کرده بود ماجرا را اینطور به تیم تحقیق توضیح داد: مقتوله زن بسیار مهربانی بود و بیشتر اوقات به تنهایی زندگی می‌کرد؛ او با همسایه‌ها نیز رفت و آمد داشت اما امروز دخترش با من تماس گرفت و در خواست کرد به دلیل اینکه مادرش جواب تلفن را نمی‌دهد بروم و به او سر بزنم.

وی ادامه داد: به جلوی واحد رفتم اما متوجه شدم که درب نیمه باز است برای همین به داخل رفتم و جسد زن همسایه را دیدم که به قتل رسیده بود؛ پس از آن از ترس فریاد کشیدم و موضوع را از طریق تماس تلفنی به  پلیس اطلاع دادم.

پس از پایان تحقیقات میدانی، ماموران تیم تشخصی هویت پلیس آگاهی به دستور بازپرس جنایی از روی جسد و صحنه جرم اقدام به انگشت‌نگاری کردند تا ردپایی از قاتل به دست آوردند و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ نیز ماموریت پیدا کردند تا با اقدامات اطلاعاتی بررسی‌های خود را در رابطه با این جنایت ادامه دهند.

 با دستور بازپرس ویژه قتل شعبه سوم دادسرای امورجنایی، جسد زن مقتوله برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در رابطه با دستگیری متهم همچنان ادامه دارد.