به گزارشافکارنیوز،حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای با حضور در اتاق بازرگانی در خصوص بحثمعوقات بانکی گفت: در خصوص معوقات بانکی هم مشتریان و هم بانک ها مقصرند اما من اعتقاد دارم در برخی موارد بانکها مقصرترند. برخورد با مشتری و بانک باید برخوردی باشد تا این مشکلات ادامه پیدا نکند. فردی که طبق مقررات وام گرفته و آن را در جای خودش صرف کرده اما با مشکلاتی روبرو شده باید به وی کمک کرد اما برخی مشتریان وام را از طریق قانونی گرفته اما در مسیر خود خرج نمی کنند.

وی افزود: باید این مسایل آسیب شناسی شود. البته مسئولیت اصلی این قضیه با ما نیست. من در دوره رئیس قبلی و فعلی بانک مرکزی اعلام کردم آمادگی داریم به آنها کمک کنیم. بانک مرکزی و بانک ها نیز اگر جایی ما در مصادیق درست عمل نکردیم به ما کمک کنند.

دادستان کل کشور به موضوع تعدد شعب بانک ها اشاره کرد و گفت: ما چه تعداد بانک در کشور نیاز داریم؟ در برخی خیابان های تهران بیش از ۱۰ شعبه بانک وجود دارد، آیا این موضوع لازم است؟ نه، این تعداد شعبه بانک لازم نیست، چون شرکت تعاونی اعتبار در کشور داریم که بر خلاف اساسنامه خود فعالیت می کند.

وی افزود: این ها چیزهایی است که برای حل آن باید دست به دست هم بدهیم و کارها را به صورت تخصصی و با داوری پیش ببریم. افرادی که فعالیت اقتصادی سالم دارند را باید از افرادی که فعالیت اقتصادی ناسالم دارند جدا کنیم.