گروه اجتماعی -زمانی که صحبت از غذای سالم می شود همه فقط به غذاهای خانگی اشاره می کنند اما چند سالی است که برخی غذاها با استفاده از مواد غذایی سالم برای انسان تهیه می شود و مواد غذایی مضر در تهیه این غذاها جای ندارد. در تمامی کشورهای جهان غذاهایی که با استفاده از مواد غذایی ارگانیت و یا گوشت های سالم تهیه می شود طرفداران زیادی دارد چراکه انسان ها به تاثیر غذای سالم در سلامتی و تناسب اندام خود پی برده اند.

به گزارشافکارنیوز،دکتر محمد رسول مظاهری اصل، فوق تخصص تغذیه در این باره می گوید: غذای سالم از تولید مواد اولیه تا شیوه پخت و مخلفات آن را شامل می شود. اینکه فردی یک غذای سالم می پزد اما کنار آن از نوشابه و سس های پر چرب صنعتی یا برای دسر هم چند نوع مواد قندی استفاده می کند، سلامت غذای اصلی را از بین برده و خود باعثچاقی و به خطر افتادن سلامت بدن می شود.

او در ادامه به غذاهای فست فودی اشاره کرده و می افزاید: در تمامی دنیا غذای فست فودی با چاقی و به خطر افتادن سلامت مساوی است. حال اگر بتوانیم در تهیه همین فست فودها موادی را به کار ببریم که مضرات فست فودهای کنونی را نداشته باشد و شیوه تهیه آن هم سالم باشد، دیگر سلامت انسان به خطر نمی افتد.

این متخصص تغذیه با ذکر مثالی بیان می کند: به عنوان مثال فلافل که غذای پرطرفداری در ایران است از نظر تغذیه ای غذای خوبی نیست چراکه مواد آن کالری کافی را به بدن نمی رساند و شیوه پخت آن هم مشکل دارد. چراکه فلافلی ها در بسیاری موارد بهداشت را رعایت نکرده و روغنی که مورد استفاده قرار می گیرد، در برخی موارد تا ۱۵ روز هم تعویض نمی شود.

دکتر مظاهری با تاکید بر اینکه فست فودهایی در اروپا وجود دارد که از انواع ماهی ها و پرندگان استفاده می کند، می گوید: اگر بتوان جایگزینی برای سوسیس و کالباس پیدا کرد و گوشت های سالم مانند ماهی و گوشت پرندگان را جایگزین این نوع مواد کرد، بخش زیادی از زیان فست فودها کاسته می شود. در حقیقت باید در فست فودها به سراغ استفاده از گوشت های طبیعی برویم تا مواد پروتینی صنعتی.

این استاد تغذیه با اشاره به اینکه نظارت بیشتر وزارت بهداشت در فست فودها از بروز مشکلاتی مانند چاقی و بیماری های ناشی از آن جلوگیری شود، می افزاید: همچنین فرهنگ سازی درباره ایجاد و توسعه فست فودهای بدون سوسیس و کالباس باید انجام شود تا به این وسیله فرهنگ سالم خواری در ایران نهادینه شود. چراکه اروپا هم اکنون به جای تبلیغات منفی درباره فست فودها، آنها را به سمت استفاده از مواد پروتئینی طبیعی مانند گوشت ماهی و پرندگان سوق می دهد.