به گزارشافکارخبر،مرتضی طلایی در حاشیه جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه اخباری درباره نشت آب در تونل توحید پخش و احتمالاتی در خصوص خطرناک بودن عبور از این تونل منتشر شده است، افزود: شهرداری در خصوص رفع معایب و نشت آب از سقف تونل در حال انجام وظیفه است و شهروندان برای تردد در تونل توحید نگرانی نداشته باشند.

وی گفت: پیمانکار پروژه تونل توحید مدعی است درصدی که برای حسن انجام کار در قرارداد وجود داشته دریافت نکرده و از این بابت از شهرداری طلبکار است.

طلایی افزود: شهرداری هم مدعی است که پیمانکار همه تعهدات خود را اجرا نکرده در نتیجه پیمانکار از این بابت از شهرداری در مراجع قضایی طرح شکایت کرده که در حال گذراندن مراحل قضایی است.


علت آتش سوزی درختان باغی در شمال شرق تهران در حال بررسی


رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: علت آتش سوزی درختان باغی در محدوده لویزان در منطقه یک در حال بررسی است.

مهدی چمران در پایان جلسه امروز شورا در خصوص حریق درختان باغی در منطقه یک تهران که روز جمعه روی داد، افزود: این آتش سوزی که باعثاز بین رفتن تعدادی از درختان باغی که مربوط به یکی از نهادهاست، روز جمعه به علتی نامعلوم رخ داد که با حضور به موقع آتش نشانی از گسترش حریق جلوگیری شد.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا احتمال می رود این حریق با هدف قلع و قمع درختان و ساخت و ساز به جای آن صورت گرفته باشد؟ گفت: در همه باغات برای ساخت و ساز نیاز به پروانه است و هیچ پروانه ساختی برای باغات صادر نمی شود به این ترتیب چه اینکه باغی را آتش بزنند و یا نزنند و یا اینکه به راه های مختلف درختان آن را خشک کنند، بر اساس پرونده های موجود به مسئله رسیدگی شده و تحت هیچ شرایطی پروانه ساخت در این گونه مکان ها صادر نخواهد شد و علاوه بر آ‌ن در صورت احراز عمدی بودن حریق، صاحب باغ باید دو تا پنج برابر بن قطر درختان از بین رفته را بکارد و علاوه بر آن نیز جرایم سنگین و قابل ملاحظه ای باید بپردازد.

چمران افزود: اگر کسی به این فکر باشد که درختان یک باغ را به هر وسیله ای از بین ببرد تا پس از گذر زمان بتواند در آن ساخت و ساز انجام دهد، باید بداند که به هیچ وجه اجازه ساخت در این مکان ها داده نخواهد شد چرا که پرونده همه باغات تهران از سالیان گذشته تاکنون در دسترس است.