به گزارش افکارخبر، محمدباقر قالیباف پس از بازدید از ارائه خدمات شهرداری تهران در شهر نجف، مسیر پیاده روی و شهر کربلا، در جلسه ستاد اربعین با اشاره به اهمیت واقعه عاشورا اظهار داشت: قصه عاشورا واقعه بزرگی در تاریخ بشریت است که در همه برهه‌های تاریخی، اسلام را از مسیر انحراف نجات داده است. این واقعه آنقدر بزرگ است که وقتی امام زمان(عج) ظهور می‌کنند خود را به نام جدشان و منتقم ایشان معرفی می‌کنند. از این موضوع این را می فهمیم که آن روز مردم دنیا شناخت نسبت به امام حسین(ع) پیدا کرده اند چرا که امروز هم می بینیم که بحث انسانیت و آزادگی در عاشورا زبانزد خاص و عام و همه کسانی است که آشنایی با اسلام هم ندارند.

وی ادامه داد: ان شاء لله همه متوجه این باشیم که چه توفیق بزرگی نصیبمان شده است و باید خدمت به زوار امام حسین(ع) را در افقی طولانی مدت و در آینده ببینیم و بدانیم که در سطحی جهانی گام برمی‌داریم و همه چشمان دشمنان اهل بیت به اینجا دوخته شده است.

قالیباف افزود: دستگاه امام حسین(ع) عزت، کرامت، عدالت، آزادگی و انسانیت به همراه دارد. ان‌شاء لله قدرشناسی کنیم و شکر این نعمت بزرگ را به جا آوریم. شکر نعمت هم این است که خالصانه و صادقانه به زوار خدمت کنیم.

شهردار پایتخت در ادامه به خدمات دهی شهرداری تهران به زوار سیدالشهدا(ع) پرداخت و گفت: شهرداری تهران سال گذشته در شرایطی وارد خدمت رسانی به زوار شد که تنها 25 روز فرصت برای اجرای کار در اختیار داشت و از این رو برخی هماهنگی‌ها به صورت کامل صورت نگرفت.

وی با اشاره به افزایش تعاملات و هماهنگی‌ها در مراسم امسال افزود: امسال از دو ماه قبل جلسات منظم و برنامه ریزی‌ها برای برگزاری مراسم انجام شد؛ به طوریکه کیفیت خدمات نیز بر این اساس افزایش داشت.

قالیباف با اشاره به لزوم آسیب شناسی مشکلات تاکید کرد: به سرعت پس از بازگشت به تهران باید جلسه کمیته‌ها تشکیل و نقاط قوت و ضعف برای سال آینده شناسایی و مورد برنامه ریزی قرار بگیرد.

 

ارائه روزانه 8400 نفر روز خدمت در کربلا

مجتبی عبدالهی معاونت خدمات شهری و رییس ستاد برگزاری مراسم شهرداری تهران در این جلسه گفت: روزانه 8400 نفر روز خدمت در کربلا ارائه می شد که تلاش شد، این میزان در روز قبل و پس از اربعین و خود روز اربعین بیشتر شود.

وی با اشاره به روند بازگشت کارگران از روز شنبه اضافه کرد: البته با آغاز روند بازگشت کارگران که سه روز به طول می انجامد، هماهنگ شد تا آخرین روز ارائه خدمات و نظافت شهر کربلا توسط نیروهای ایرانی ادامه داشته باشد.

اسکان 1600 کارگر در کربلا

در ادامه این جلسه، روح الله بیداد، مسئول کمپ مرکزی شهرداری تهران در کربلا نیز از اسکان 1600 نفر در کمپ اصلی شهرداری در پارک منتزه الحسین کربلا خبر داد و گفت: برای کارگران برنامه های فرهنگی ویژه ای در این کمپ تدارک دیده شده تا کارگران علاوه بر ارائه خدمت به زوار از فرصت معنوی این حضور نیز برای خودسازی بهتر بهره مند شوند.

وی ادامه داد: همچنین برای ارائه خدمات بهتر، تامین غذا و امکانات لازم برای کارگران به طور متمرکز انجام شد، به طوریکه در هر وعده غذایی 2000 غذا و میان وعده آماده شده و در اختیار نیروها قرار می گیرد.

گره گشایی از کار مردم وظیفه ماست

شهردار تهران در حاشیه برگزاری این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: وظیفه شهرداری تهران خدمت به مردم است و هرکجا گره‌ای از کار مردم باز شود، آنرا خدمت به مردم می‌دانیم.

وی اضافه کرد: در شرایطی که بسیاری از مردم با مشقت بسیار و از راه دور خود را به کربلا می رسانند و یک سلام و زیارتی می کنند و برمی گردند، ضرورت خدمت به مردم بیش از پیش حس می شود.

قالیباف تصریح کرد: در این شرایط خدمت رسانی توسط ارگان‌های مختلف از جمله شهرداری تهران می‌تواند بستر مناسب تری برای زیارت مردم فراهم کند.