به گزارش افکارخبر، حسین طلا سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم همکاری دولت و شهرداری برای احیای بافت فرسوده اظهارداشت: با توجه به اینکه کشور در محور زلزله خیز قراردارد ، ضرورت رسیدگی  به این بخش ، کاملا مشهود بوده و این امر میسر نمی شود مگر اینکه دولت بودجه لازم را برای اجرای آن تامین کند. 

 

وی تصریح کرد : رسیدگی به وضعیت نابسامان بافت های فرسوده ، نه تنها ظاهر شهر را زیبا تر می‌کند بلکه از خطرات جدی ناشی از بروز حوادث طبیعی مانند زلزله ، سیل و ... که قطعا موجب ریزش ، تخریب ساختمان های قدیمی و مسدود شدن معابر و مسیرهای عبور و مرور می شود ، نیز جلوگیری می کند. 

 

طلا با بیان اینکه نوسازی بافت های فرسوده موجب گسترش و توسعه شهری می شود، ادامه داد: احیای این بافت ها، نیازمند به هماهنگی لازم میان دستگاه های مربوطه به ویژه دولت و شهرداری است که در حال حاضر با به هم‌ریختگی در مدیریت روند اجرای آن  و نبود اعتبارات کافی و تسهیلات ، قطعا آسیب های جدی در آینده ،  به بدنه شهر و مردم وارد می شود .

 

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت : رسیدگی به نوسازی بافت های فرسوده و جلوگیری از روند رو به رشد آن ، منابع و اعتبارات ویژه تری را می طلبند که دولت موظف است ، تدابیری را در خصوص رسیدگی به این بخش و نجات ساختمان های قدیمی که  روز به روز فرسوده تر می شوند ، بیاندیشد.