سید محمد هادی ایازی قائم مقام وزیربهداشت در امور مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه‌های حوزه سلامت کشور در گفت و گو با خبرنگار شهری افکار خبر با اشاره به این که زمین بیمارستان 180 تختخوابی سوانح سوختگی در منطقه 7 شهرداری تهران که روز گذشته در حال کلنگ زنی به دلیل اعتراض های مردم متوقف شد، 56 سال پیش وقف مرکزدرمانی شده است، گفت: این زمین 5 هزار متر است و 70 میلیارد تومان رقبات دارد که می توان از قِبل آن زمین های اطراف را تملک یا برای ساخت بیمارستان از آن استفاده کرد.

وی با بیان این که بخشی از ساکنان محدوده این زمین که در نزدیکی بیمارستان نور و در روبروی مرکز بسیج شهرداری در منطقه 7 قرار دارد نسبت به ساخت این بیمارستان معترض هستند، عنوان کرد: معمولا مردم مخالف ساخت پروژه های عمرانی هستند. حتی اگر این پروژه عمرانی یک مسجد باشد ممکن است مردم اعتراض کنند که صدای اذان مسجد برای ما مشکلاتی را ایجاد می کند. طبیعی است که مخالفت هایی باشد.

قائم مقام وزیربهداشت در خیریه‌های حوزه سلامت کشور با اشاره به این که زمین این موقوفه بایر است خاطرنشان کرد: با این وجود در ساخت این بیمارستان رضایت مردم کسب می شود و منجر به آزار مردم نشود.

وی با اشاره به این که مرتضی طلایی نایب رییس  شورای شهر به عنوان رییس مجمع خیرین بیماران سوختگی کشورجلسه ای را با ساکنان محله و سه نماینده آنها برگزار خواهد کرد، اظهار کرد: در نتیجه این مذاکرات برخی از املاک این محدوده تملک شده و برخی از رغبات پیرامونی این زمین تخریب به و به زمین افزوده می شود. 

ایازی با اشاره به بیمارستان مطهری به عنوان بیمارستان سوختگی تهران  بیمارستان در حال ساخت دیگری در ابتدای جاده کن، عنوان کرد: این بیمارستان در صورت ساخت، سومین بیمارستان سوختگی در تهران خواهد بود.