به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام میثم امرودی در نشست خبری اعلام برنامه‌های نوروزی و ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهار داشت: بیش از 4 سال است که با تشکیل ستاد گردشگری در تهران چهره متفاوتی را به مردم نشان داده‌ایم تا بتوانیم بسترسازی مناسبی برای بهتر مدیریت کردن اوقات فراغت مردم فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در گردشگری و سفر سلامتی نهفته است، گفت: سال گذشته طبق برآوردی که صورت گرفت بین 12 تا 14 میلیون سفر برای دیدن کردن از فضاهای گردشگری شهر تهران اعم از برج میلاد و باغ‌موزه‌ها صورت گرفت بر این اساس تنها 732 هزار نفر از برج میلاد بازدید کردند که 60 درصد آنها شهرستانی بودند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با بیان اینکه تهرانی که تا دیروز یک گذرگاه محسوب می‌شد امروز به عنوان یک فضای اقامتی شناخته شده است گفت: 16 نوع گردشگری علمی تعریف شده وجود دارد که تنها 4 نوع از آن شامل طبیعت‌گردی، تفریحی، زیارتی و تاریخی در گردشگری تهران تعریف شده است.

وی افزود: 118 امامزاده در تهران وجود دارد و تنها 174 مرکز تاریخی در منطقه 12 واقع شده که فرصت‌های مناسبی برای جذب گردشگران است. آثار تاریخی تهران نشانگر این است که تاریخ تهران قدیمی‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید.

امرودی تصریح کرد: 11 ایستگاه استقبال و بدرقه در تهران‌ آماده شده علاوه بر آن کمپ‌های مسافرتی پیش‌بینی شده که فرصت اقامت یک تا دو روزه با امکانات مناسب در آن فراهم شده است. در واقع می‌توان گفت وضعیت تهران شرایط مناسبی دارد و هر ایرانی باید حداقل یک بار تهران را ببیند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران افزود: سعی شده امکاناتی که ارائه می‌شود ارزان باشد تا همه بتوانند از فضاهای تعیین شده و موجود در شهر تهران به خوبی استفاده کنند بر این اساس در امکان تفریحی بین 30 تا 70 درصد تخفیف در نظر گرفته شده و به کسانی که از تورهای شهرداری استفاده کنند کارت‌های دیجیتالی ارائه خواهد شد که از تخفیفات ویژه برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام برای شرکت در تورها به صورت الکترونیکی نیز انجام خواهد شد افزود: در سال گذشته برای استفاده از تورهای گردشگری تنها از طریق سامانه 137 امکان ثبت‌نام وجود داشت اما امسال متقاضیان می‌توانند به سایت tehranvisit.ir نیز مراجعه کنند. علاوه بر این 10 آژانس در نوروز 95 هماهنگ شده که همه آنها مورد تایید سازمان میراث فرهنگی هستند.

امرودی ادامه داد: کارت الکترونیکی شهروندی در نظر گرفته شده که 5 هزار تومان برای استفاده از حمل و نقل عمومی اعتبار دارد و علاوه بر آن با این کارت می‌توانند از همه تخفیفات تعیین شده بهره‌مند شوند. بر این اساس 400 هزار کارت الکترونیکی تهیه شده که تا پایان 13 فروردین فعال است و قابلیت شارژ دارد. ستاد بحران شهرداری و شرکت شهر سالم در ایستگاه‌های تهیه شده از سوی شهرداری مستقر خواهند شد و همه 2200 بوستان شهر تهران آماده استقبال از مردم هستند. آبشار تهران، باغ‌موزه دفاع مقدس و باغ‌موزه قصر برنامه‌های ویژه‌ای برای شهروندان در نظر دارد. در باغ‌موزه قصر خودروهای قدیمی رونمایی شده در معرض نمایش قرار گرفته و مردم می‌توانند به طور رایگان از آنها دیدن کنند.

وی با بیان اینکه باغ پرندگان، باغ ژوراسیک، باب همایون و میدان مشق از دیگر نقاطی است که برنامه‌های ویژه‌ای در آنها طی ایام نوروز ارائه خواهد شد، گفت: شهرداری تهران امسال تورهای ویژه‌ای برای خانواده‌های ایثارگران و جانبازان نیز تدارک دیده است. علاوه بر این تنها حدود 150 مدرسه در شهرری آماده شده که سرریز مسافران نوروزی در آنها اسکان داده شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران، با بیان اینکه سال گذشته 70 هزار گردشگری در شهر ری حضور داشتند گفت: عمده فعالیت‌های ما از 25 اسفند تا 15 فروردین خواهند بود.

امروزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بازدید اخیرش از محله هرندی گفت: چندی پیش به خبرنگاران قولی داده بودم که بر اساس آن باید چهره هرندی تا عید تغییر پیدا می‌کرد لازم است بگویم این قول محقق شده است.

به گزارش تسنیم، امرودی پیش از این اعلام کرده بود در صورتی که چهره محله هرندی تا پایان سال جاری تغییر پیدا نکند استعفا خواهد داد.