به گزارش افکارنیوز،
علی تیموری مدیر کل دفتر حفاظت، صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با فیلم منتشر شده در فضای مجازی از توله ببر سرگردان در خیابان های مشهد، اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل حفاظت محیط زیست مشهد طی بررسی های انجام شده از طریق پلیس فتا متوجه شده اند که چه کسی در چه زمان و مکانی فیلم توله ببر مورد نظر را منتشر کرده است.
 
وی ادامه داد: ما از منتشر کننده این فیلم کمک خواهیم گرفت تا درباره زمان و مکان و چگونگی حضور توله ببر اطلاعات دقیق تری بدست آوریم.
 
تیموری افزود: حتی اگر مشخص شود که باغ وحش مشهد در وقوع این تخلف و ورود توله ببر به منازل افراد  مشارکت و یا ارتباطی داشته است، طبق ماده 8 قانون حفاظت و بهسازی و ماده 7شکار و صید از سازمان حفاظت محیط زیست نمره منفی گرفته و با آن برخورد خواهد شد.
 
تیموری بیان داشت: احتمال دارد این توله ببر در باغ وحش متولد شده باشد و صاحب باغ وحش تصمیم گرفته باشد که آن را به منزل خود برده و یا به شخصی واگذار کند تا وقتی بزرگتر شد مجدد به فضای باغ وحش بازگرداند.
 
وی ادامه داد: در حالیکه صاحبان باغ وحش باید بدانند که فضا و شرایط باغ وحش به لحاظ جنبه های دامپزشکی، بهداشتی، محیط نگهداری؛ جایگاه و محل نگهداری این گونه ها است، حالا چه توله باشد و چه بزرگتر.
 
مدیر کل دفتر حفاظت،صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: هیچ باغ وحشی نمی تواند بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات کل محیط زیست استانها نسبت به واگذاری حیات وحش به افراد حقیقی یا حقوقی اقدام کند.
 
وی تصریح کرد: توصیه سازمان حفاظت محیط زیست به دارندگان باغ وحش و یا کسانی که در مرحله اخذ مجوز برای راه اندازی باغ وحش هستند، این مهم است که باید بدانند هر نوع از گونه های چهارپا و یا حیات وحش باید در محیط باغ وحش نگهداری شوند.
 
مدیر کل دفتر حفاظت، صید وشکار سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه تاکید کرد: با کسانی که مرتکب این تخلف شده و یا به نحوی در آن شریک بوده اند ،طبق قانون برخورد خواهد شد.
 
وی در پایان گفت:اگر رها بودن توله ببر در خیابان مشهد از جانب صاحب باغ وحش باشد به هیچ وجه کار درستی نبوده و برخلاف مقررات و دستورالعمل ها است.