به گزارش افکارنیوز،

 سرهنگ مرتضی بیرانوند افزود: در پی دریافت اخبار و گزارش های مردمی مبنی بر اینکه مدتی است یکی از مغازه های محدوده میدان رازی تهران تبدیل به پاتوق افراد سارق شده و این موضوع امنیت و آرامش ساکنان محدوده مذکور را برهم زده است؛پرونده ای در این رابطه تشکیل و تیمی از ماموران دایره تجسس کلانتری ۱۱۵ رازی رسیدگی به موضوع رابه عهده گرفتند.

وی گفت: بلافاصله ماموران تجسس این یگان ، تحقیقات خود را در رابطه با صحت و سقم موضوع آغاز کردند و در ادامه با انجام چندین مرحله تحقیق محلی نامحسوس دریافتند فردی به نام "قادر" ضمن راه اندازی پاتوق مذکور نقش بسزایی در بروز جرایمی نظیر سرقت و زورگیری دارد.

سرهنگ بیرانوند ادامه داد: با تجمیع اطلاعات به دست آمده روز گذشته عوامل تجسس اقدام به اجرای طرح محله محور در  خیابان کارگر جنوبی بالاتر از میدان رازی کردند و محل مذکور را تحت نظر گرفته و مشاهده کردند دو تن از سارقان سابقه دار به نام های سامان و منصور که چندین مورد هم سابقه دستگیری داشتند به پاتوق وارد شدند، به دنبال این موضوع ماموران در عملیاتی ضربتی و غافلگیران ضمن ورود به پاتوق ، هر سه متهم را در محل دستگیر کردند.

رئیس کلانتری ۱۱۵ رازی تصریح کرد: در بازرسی از پاتوق متهمان، اموال مسروقه شامل یک دستگاه موتور جوش، یک دستگاه قیچی کاشی بر، مقادیری سیم و کابل، حدود یک کیلو لوله مسی و تعدادی ابزار ساختمانی و یک کیف کوچک که حاوی مدارک شامل کارت پایان خدمت، کارت موتورسیکلت، کارت خودرو، گواهینامه و کارت ملی مربوط به تعدادی از شهروندان بود،کشف شد.

وی با بیان اینکه متهمان بلافاصله به کلانتری منتقل و تحت بازجویی های پلیسی قرار گرفتند، اظهارداشت: در ادامه با صاحبان مدارک مکشوفه تماس گرفته شد که پس از حضور در کلانتری ضمن شناسایی متهمان،شکات به ماموران اظهار داشتندکه مدارک آنها توسط متهمان به سرقت رفته است.

سرهنگ بیرانوند با اشاره به اینکه متهمان دارای سوابق متعدد کیفری در زمینه سرقت و زورگیری هستند و در بازجویی های فنی به بیش از ۳۶ فقره سرقت از ساختمان های نیمه کاره و زورگیری از شهروند اعتراف کردند، خاطرنشان کرد: پرونده متهمان برای تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایمشان و همچنین شناسایی شکات دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگای تهران بزرگ قرار گرفت.