به گزارش افکارنیوز،
مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها در سی و چهارمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که امروز در ساختمان قدیم مجلس برگزار شد، با بیان اینکه رزمندگان اسلام امروز در جهاد واقعی در مقابل کافران ظالمان به پیروزی رسیدند، اظهار داشت: بدون شک این پیروزی بزرگ در منطقه‌ای مانند حلب می‌تواند بر قدرت رزمندگان اسلام بیافزاید.
 
وی با اشاره به پیروزی در موصل، افزود: امیدواریم بتوانیم به این پیروزی دست یابیم تا ریشه کافران و ظالمان خشکانده شود چرا که امروزه کافران در کشورهای اسلامی مانند سوریه، عراق و یمن جنگ‌هایی به راه انداختند تا مسلمانان را از بین ببرند.
 
رئیس شورای عالی استان‌ها با تأکید بر اینکه کشورهای استکبار جهانی به ظالمان و کافران در این جنگ‌ها کمک می‌کنند، گفت: زمانی که به تسلیحات نظامی نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که این تجهیزات از کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و اسرائیل دریافت شده و نفتی که سرمایه ملی مسلمانان به شمار می‌آید صرف خرید این تسلیحات می‌شود.
 
چمران به هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص) و همچنین امام صادق(ع) اشاره کرد و افزود: امیدواریم روزی ملت‌های بزرگ اسلامی دست پیروزی به یکدیگر دراز کنند تا حاکمان مسلمان از این خواب بیدار شوند و به وحدتی که از ابتدا متعلق به مسلمانان بوده برسند.
 
وی در ادامه به روز پژوهش و نوآوری نیز اشاره کرد و گفت: تحقیق و پژوهش میزان پیشرفت هر کشوری را مشخص می‌کند و سرانه پژوهش و تحقیق در هر کشور نشان از پیشرفت و توسعه آن کشور دارد.
 
رئیس شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: سرانه پژوهشی ایران پایین‌تر از 0.5 درصد است اما در سال‌های اخیر با پیگیری‌های مکرر مقام معظم رهبری در برخی از علوم ایران توانسته جزء 10 کشور نخست جهان قرار گیرد.
 
چمران با اشاره به روز حمل‌ونقل افزود: در کشور ایران حمل‌ونقل از اهمیت زیادی برخوردار بوده اما در خصوص این موضوع با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنیم به گونه‌ای که این مشکلات در حوزه‌های ریلی و جاده‌ای تا هوایی نیز دیده می‌شود.
 
وی گفت: میزان تلفات ما در حوزه حمل‌ونقل از تلفات جهانی بیشتر است به همین دلیل آرزو دارم که هر چه زودتر در خصوص این موضوع نیز مشکلات برطرف شود.