به گزارش افکارنیوز،

محسن پیرهادی، رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با تشریح مشکلات شهروندان محله شهید اشراقی(منطقه 13)، اظهار کرد: در حوزه سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، شهروندان محل با مشکلاتی از جمله فعالیت صنایع و مشاغل مزاحم و همچنین فعالیت دستفروشان روبرو هستند که این موارد در دست بررسی هستند.

وی تصریح کرد: در حوزه خدمات شهری می توان به بحث تعویض و نوسازی مخازن زباله و نیز اجرای طرح تفکیک زباله در سطح محله، ساماندهی نهرها به ویژه نهرهای واقع در کوچه های 6 و 8 متری اشاره کرد که این موارد مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است که به همین جهت در تلاش هستیم تا با همکاری شهرداری منطقه این مشکلات را بر طرف کنیم.

پیرهادی با اشاره به بررسی درب های یک طرفه در نهرهای خیابان های 15 متری به منظور جلوگیری از ورود پساپ و حیوانات موذی به سطح محله، گفت: به جز این مورد، بحث احداث بوستان جدید و افزایش فضای سبز در دست بررسی است.

ساماندهی حمام های مستعمل با پیشنهاد تغییر کاربری به فضای سبز

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، خاطرنشان کرد: ساماندهی حمام های مستعمل در سطح محل با پیشنهاد تغییر کاربری به فضای سبز، از جمله پشنهاداتی بوده که از سوی شهروندان ارائه شده است که این موضوع در حال پیگیری است.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به هرس نمودن درختان به ویژه درختان پر شاخ و برگ مجاور تیرهای برق به منظور ایجاد روشنایی کامل در محل، گفت: متأسفانه عدم روشنایی مناسب در محل، مشکلاتی را برای اهالی ایجاد کرده است که این موضوع به اطلاع شهرداری منطقه رسیده است.

وی در ادامه به موضوع ساماندهی ترافیکی با پیشنهاد مکان یابی نصب تابلوی توقف ممنوع به منظور ممانعت از توقف های غیر مجاز در سطح معابر محله اشاره کرد و افزود: این موضوع می تواند تأثیر بسزایی در بحث کاهش بار ترافیکی محل داشته باشد و به همین جهت در دست بررسی قرار گرفته است.

بهسازی و مناسب سازی پیاده روهای سطح محله

پیرهادی اظهار کرد: بازگشایی مسیر خیابان وحیدیه به منظور ایجاد دسترسی محلی به کلینیک درمانی تأمین اجتماعی و همچنین بهسازی و مناسب سازی پیاده روهای سطح محله و ترمیم و لکه گیری روکش آسفالت سطح معابر از دیگر مواردی هستند که بررسی خواهند شد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، اضافه کرد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی، شهروندان محله درخواستی را مبنی بر احداث مجموعه های جدید ورزشی، فرهنگی و تفریحی داشته اند که این موضوع به سازمان مربوطه ارجاع داده شده است.

وی با بیان اینکه جهت احداث مجموعه های ورزشی و بوستان ها و فضای سبز در محل، نیاز به اعتبار است، گفت: تلاش می شود که در بودجه سال آینده شهرداری اعتبارات لازم برای موارد مطرح شده لحاظ شود.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در پایان ضمن اشاره به بررسی امکان ایجاد انشعاب آب تفکیکی در محل، اظهار کرد: درخواست های شهروندان به صورت کارشناسی بررسی شده و در حال بررسی است و تلاش می شود که با همکاری سایر سازمان ها عملیاتی شود.