به گزارش افکارنیوز،

اقبال شاکری گفت: با وجود اینکه قرار است بودجه شهرداری تهران در سال 96 با کاهش مواجه باشد اما قرار نیست این کاهش، تاثیری در اعتبارات در نظر گرفته شده در حوزه حمل و نقل عمومی داشته باشد.

وی افزود: بدون شک همانند سال های گذشته، اعتبارت اختصاص یافته به بخش حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال 96 نیز با افزایش همراه خواهد بود.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در خصوص پیشنهادات ارائه شده برای افزایش اعتبارات در حوزه حمل و نقل عمومی خاطرنشان کرد: پیشنهاد ارائه شده، افزایش 30 درصدی اعتبارات در حوزه حمل و نقل عمومی است و امیدوار هستیم این اتفاق محقق شود.

شاکری ادامه داد: در صورتی که بودجه در نظر گرفته شده در حوزه حمل و نقل عمومی در سال 96 محقق شود، تا شهریور سال 96 شاهد تکمیل 100 کیلومتر باقی مانده از خطوط مترو تهران خواهیم بود.

وی از اختصاص اعتبار ویژه به منظور احداث 2 خط " ال ار تی" در بودجه سال 96 شهرداری تهران خبرداد و تصریح کرد: بر اساس جلسات مختلف برگزار شده در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، مقرر شد سال آینده 2 خط " ال ار تی" در شهر تهران احداث شود و برای این منظور اعتبارات ویژه ای تخصیص یابد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که این دو خط در چه مناطقی از پایتخت احداث خواهند شد؟، اذعان کرد: پیشنهاد شده در مناطقی که تردد زیادی در آن صورت می گیرد این خطوط احداث شود و در همین رابطه پیشنهادات مختلفی ارائه شده است.

شاکری اظهارکرد: میدان آزادی – خیابان انقلاب – خیابان دماوند، ابتدای میدان راه آهن – تجریش، سراسر بزرگراه همت، بازار تهران، میدان امام حسین – میدان خراسان – تیر دوقلو و برج میلاد – فرودگاه مهرآباد از جمله خطوطی هستند که پیشنهاد احداث خطوط " ال ار تی" در آنها مطرح شده و از میان این پیشنهادها، دو خط برای احداث انتخاب خواهند شد.