به گزارش افکارنیوز ، محسن پیرهادی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران درباره وضعیت محله چهارصد دستگاه واقع در منطقه 14، اظهار کرد: در حوزه سلامت، محیط زیست و خدمات شهری پیش بینی احداث بوستان و فضای سبز در سطح محله و همچنین ساماندهی و انتقال معتادین و کارتن خوابها به خارج از بوستان قانون از سوی شورایاری مطرح شده است که در دست بررسی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک در سطح محله چهارصد دستگاه مواردی از جمله بررسی اصلاح هندسی باندکندرو بزرگراه امام علی(ع) (جنوب به شمال) به منظور دسترسی اهالی محل به خیابان پیروزی و بررسی امکان احداث پارکینگ طبقاتی به دلیل همجواری محله با ایستگاه شیخ الرئیس (خط 4 متروی شهر تهران) پیشنهاد شده است که موارد در دستور کار قرار دارند.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه در حوزه فرهنگی و اجتماعی محلات باید به تمام گروه های سنی توجه شود، بیان کرد: شورایاری محله چهار صد دستگاه درخواستی را مبنی بر تملک قطعه زمینی در مجاورت باندکندروی امام علی(ع) (جنوب به شمال)، حد فاصل پیروزی و بلوار نیکنام به منظور احداث مجموعه ورزشی چند منظوره ارائه کرده اند که قابل بررسی است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: تجهیز سرای محله به سیستم گرمایش و سرمایش از جمله مواردی است که شورایاری درخواست داشته است.

پیرهادی در ادامه به سایر موارد مطرح شده از سوی اهالی محل اشاره کرد و گفت: در حوزه معماری و شهرسازی می توان به بررسی و نظارت مستمر بر نحوه ساخت و ساز در سطح محله از نقطه نظر تراکم تعداد و طبقات اشاره کرد که این موضوع در دست بررسی است.

وی با اشاره به ارائه لایحه بودجه 96 شهرداری تهران و بررسی آن در شورای شهر، گفت: تلاش می شود در حوزه برنامه و بودجه اعتبارات لازم به منظور تملک قطعه زمینی در مجاورت باند کندروی امام علی(ع) (جنوب به شمال)، حد فاصل پیروزی و بلوار نیکنام جهت احداث مجموعه ورزشی چند منظوره تخصیص یابد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: طبق روالی که وجود دارد موارد مطرح شده از سوی اهالی و شورایاری محلات از جمله محله چهارصد دستگاه در دست بررسی و کارشناسی است و در صورت فراهم شدن شرایط اجرا خواهند شد.