به گزارش افکارنیوز،

همزمان با نوروز سال 96 جشنواره ای با عنوان «مظاهر زندگی ایرانی» و موضوع میراث فرهنگی، محیط زیست و اصول شهروندی با هدف آشنایی هرچه بیشتر مردم با موزه‌ها از 30 اسفند تا 12 فروردین از ساعت 9 تا 17 در این مجموعه برگزار می‌شود.

نمایشگاه سوغات و اقوام ایرانی، اجرای خیمه شب بازی، تئاتر خیابانی با موضوع بهزیستی از 1 تا 6 فروردین و اجرای سیاه بازی از 1 تا 5 فروردین و اجرای تئاتر خیابانی و نقاشی خیابانی از 6 تا 8 فروردین و موسیقی اقوام از 30 اسفند تا 4 فروردین از جمله برنامه‌های مجموعه نیاوران در ایام نوروز هستند.

همچنین همزمان با آغاز سال جدید تمام تصاویر مربوط به قبل و بعد از مرمت‌های انجام شده در مجموعه به نمایش گذاشته می‌شوند تا مردم بتوانند اتفاقات و کارهای انجام شده را مشاهده کنند و در کاخ صاحبقرانیه گزارش کاملی از کارهای انجام شده به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود.

مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران در ایام عید نوروز همه روزه از ساعت 9 تا 18 میزبان تمامی بازدیدکنندگان و هموطنان است و علاقه مندان می‌توانند برای  شرکت در این جشنواره و بازدید از کاخ موزه‌ها به این مجموعه واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند و مجموعه تا ساعت 19 فعال است.