به گزارش افکارنیوز،
سرهنگ فرامرز شاکری اظهار کرد: شهروندی سنندجی با در دست داشتن مرجوعه از دادسرای عمومی و انقلاب سنندج با موضوع کلاهبرداری رایانه‌ای‌، به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت از طریق اینترنت با شخصی که در زمینه اخذ ویزا فعالیت می‌ کرد آشنا شده و برای اخذ ویزا طی سه فقره مبلغ 120 میلیون ریال واریز کردم‌، ‌اما بعد از واریز وجه کلاهبردار جوابگوی تعهدات خود نبود و به تماس‌های من پاسخ نمی‌داد‌. 
 
وی افزود: پس از انجام تحقیقات مقدماتی و انجام شگردهای پلیسی ‌فردی شناسایی شد و در تحقیقات اظهار داشت، مدتی قبل یک خانم از همکاران بنده‌، به من مراجعه و درخواست کارت بانکی من را برای انجام امور بانکی کرد و من هم به سبب اعتمادی که به او داشتم کارت بانکی‌ام را در اختیار نامبرده قرار دادم که مبلغ موضوع  پرونده نیز در این بازه زمانی به حساب کارت بنده واریز شده است و همین همکار خانم نیز وجه را برداشت کرده است.
 
این مقام انتظامی ادامه‌داد: با توجه به اظهارات مظنون اول متهم اصلی شناسایی و‌ احضار شد و پیرامون موضوع پرونده از وی تحقیق که بیان داشت قبول دارد و با همکاری یکی از دوستان که در زمینه صدور ویزا فعالیت دارد و به انگیزه کسب منافع مالی این کار را کرده است و با جلب اعتماد شاکی از وی کلاهبرداری کردیم‌. در نهایت با توجه به اعتراف به بزه انتسابی، متهمان به اتهام کلاهبرداری رایانه‌ای تحویل مقام قضایی شد.
 
وی با بیان اینکه متهمان پلیس فتا اغلب افراد با علم و بار فنی سطح بالا هستند، از شهروندان درخواست کرد در فضای مجازی ضمن افزایش سطح آگاهی و دانش خود، از اعتماد بییجا به موضوعات مطرح شده در این فضا جدا خودداری کنند.