به گزارش افکارنیوز،

علی مرعشی در خصوص اقدامات مرکز پزشکی حج و زیارت در راستای خدمات رسانی مطلوب به زوار حج اظهار داشت: مرکز پزشکی حج مفتخر است که برای ارائه خدمات پزشکی به حجاح اقدامات لازم را انجام دهد تا نیازمندی‌ها و دغدغه‌های حجاج را از لحاظ پزشکی مرتفع سازد.

 وی در ادامه افزود: شناسایی سلامت زوار، معاینه، واکسینه شدن و دیگر اقدامات لازم پزشکی از جمله راهکارهایی است که مرکز پیش از اعزام حجاج به سرزمین وحی انجام می‌دهد. اما تاکنون هیچ گونه اقدام پزشکی لازم صورت نگرفته است. 

مرعشی بیان کرد: باید عنوان کنم در راستای تسریع در معاینه، خدمات رسانی مطلوب پزشکی، شناخت حجاج اقدامات لازم صورت گرفت اما با توجه به اینکه کاروان‌ها، نفرات اعزامی و پزشکان مشخص نشده بودند، تاکنون هیچگونه خدماتی انجام نشده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: اکنون با شکل گیری کاروان‌ها، تعیین سرکاروان‌ها و ثبت‌نام زوار، هر سر کاروانی اسامی پزشکان اعزامی به سرزمین وحی را مشخص کرده است.

وی با اشاره به تعیین هتل‌های محل اسکان حجاج در مکه و مدینه منوره نیز تصریح کرد: در حال حاضر هتل‌های محل اسکان زوار مشخص شده است اما هنوز اینکه زائران چه شهرستانی در کدام هتل مستقر شوند، مشخص نشده است.

مرعشی خاطرنشان کرد: امیدوارم که با اقدامات و خدمات همکاران مرکز در سرزمین وحی سفر معنوی توام با تضمین سلامت حجاج را شاهد باشیم.