به گزارش افکارنیوز،

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دریافت هزینه‌ها از والدین دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در برخی از مدارس دولتی، اظهار داشت: دریافت هزینه برای ثبت‌نام در مدارس دولتی خلاف اصل 30 قانون اساسی است.

وی درباره اصل 30 قانون اساسی، گفت: بر اساس اصل 30 قانون اساسی، تحصیل دانش‌آموزان تا دوره متوسطه رایگان است، یعنی دولت موظف است تا دوره متوسطه امکانات تحصیل را برای دانش‌آموزان به‌صورت رایگان تأمین کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه بر اساس گزارش‌هایی که از والدیندانش‌آموزان در سراسر کشور به‌دست‌آمده، برخی از مدارس دولتی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان مبلغ 750 هزار تومان دریافت کرده‌اند، ادامه داد: این در حالی است که بسیاری از خانواده‌ها تمکن مالی برای پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارند.

حاجی‌دلیگانی با تأکید بر اینکه مسئولان برخی از مدارس دولتی تا زمانی که هزینه  غیرقانونی را از والدین دریافت نکنند دانش‌آموزان را ثبت‌نام نمی‌کنند، گفت: مسئولان برخی از مدارس دولتی گروکشی می‌کنند و تا زمانی که مبلغ موردتقاضا را دریافت نکنند کارنامه دانش‌آموزان رانمی‌دهند، بنابراین زمانی که کارنامه را نمی‌دهند دانش‌آموز امکان ثبت‌نام در مقطع بالاتر را ندارد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس تصریح کرد: اگر وزیر آموزش‌وپرورش به این موضوع ورود نکند، قطعاً بنده دریافت وجه از والدین برای ثبت‌نام در مدارس دولتی را در قالب طرح سؤال در صحن علنی مجلس پیگیری می‌کنم.