به گزارش افکارنیوز،

هابیل درویش در مراسم افتتاح خط 8 متروی تهران گفت: این خط مترو 50 طول دارد و از حرم امام خمینی شروع به شهر آفتاب و سپس به فرودگاه امام و شهر پرند ختم می‌شود.

وی افزود: از اوایل دولت نهم اجرای این پروژه بین دو وزارتخانه راه و مسکن تقسیم شد اما در سال 91 دولت آن را به مترو برگرداند.

درویش گفت: این خط 12 پست برق فشار قوی، 9 زیرگذر به اتوبان، 10 کیلومتر مسیر زیرزمینی، 19 دهنه پل بزرگ و 62 کیلومتر ریل‌گذاری شده و به طور کلی پروژه 120 کیلومتر طراحی شده که پتانسیل آن را دارد با تزریق اعتبار به شهر پرند متصل شود.

وی افزود: حتی پیش‌بینی شده به شهرستان قم هم وصل شود و قرار است این خط به صورت شبانه‌روزی فعالیت کند تا به مسافران فرودگاه امام خدمات بهتری ارائه شود.

مدیرعامل متروی تهران گفت: شهری پیدا نمی‌شود که به طور همزمان 100 کیلومتر مترو بسازد، 31 کیلومتر تونل در خط 6 مترو، 27 کیلومتر در خط 7 بسازد و با این بهره‌برداری‌ها  به طور کلی خطوط مترو به 300 کیلومتر خواهد رسید و پروژه مترو با خط 8 بسته می‌شود.

درویش گفت: اگر دولت مساعدت مالی کند طی 5 ماه می‌توانیم خط 8 مترو را به پرند برسانیم.

وی گفت: ساخت یک کیلومتر در مترو 230 میلیارد تومان هزینه دارد که 200 میلیارد آن هزینه حتمی است. ما اکنون در ناوگان به 10 رام قطار احتیاج داریم تا مسافران را در این خط جابه‌جا کند.

مدیرعامل متروی تهران گفت: 327 واگن با هزینه 22 هزار میلیارد تومانی خریداری شده است.

وی گفت: به یک هزار واگن احتیاج داریم تا جابه‌جایی مسافران را به 2 برابر برساند.