به گزارش افکارنیوز،

احمد حمزه عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص بیمارستان‌های نیمه‌ساز در سطح کشور اظهار داشت: از آنجا که مجلس برای ساخت هریک از پروژه‌های عمرانی ورود نخواهد کرد به همین دلیل اعتباراتی را در قالب اعتبارات وزارتخانه برای ساخت پروژه‌ها و مراکز درمانی اختصاص می‌دهد و وزارت بهداشت با توجه به اولویت‌ بندی‌های خود اقدام به ساخت و تکمیل بیمارستان‌ها می‌کند.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در خصوص مقاوم‌سازی بیمارستان‌ها نیز اقدامات خوبی انجام داده است گفت: در بسیاری از شهرستان‌ها وزارت بهداشت با شناسایی بیمارستان‌های غیرمقاوم نیز شروع به مقاوم‌سازی این بیمارستان‌ها کرده است اما لازم است توجه بیشتری به این موضوع شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: اعتبارات تملک و دارایی به صورت کافی در خصوص ساخت و تکمیل بیمارستان‌ها اختصاص پیدا نمی‌کند و این موضوع روند اجرای امور را با کندی مواجه کرده است به همین دلیل نمی‌توان زمان دقیقی را برای تکمیل پروژه‌های نیمه ساخته تعیین کرد.

حمزه ادامه داد: با توجه به هزینه‌های سنگین طرح تحول سلامت وزارت بهداشت نتوانست به طور کامل اقدام به تکمیل بیمارستان‌های نیمه ساخته کند اما در زمینه هتلینگ بیمارستان‌ها اقدامات خوبی انجام داده است و کیفیت هتلینگ بیمارستان‌های ارتقا یافته است.