به گزارش افکارنیوز،

 انتخاب یک صبحانه سالم،اساس سلامتی دراز مدت شما را فراهم می کند. اما شما مجبور نیستید با گزینه‌های سنتی کنار بیایید. این که آیا شما تخم‌مرغ، ماست یا بلغور جو دوسر را ترجیح دهید، دقیقا مقدار کالری و در ‎نتیجه وزن شما را تنظیم می‌کند.

این امر تا حدی ناشی از فکر غلطی است که مردم اعتقاد دارند اگر صبحانه نخورند، می‌توانند در وقت ناهار یا شام بیشتر بخورند.واقعیت این‎ است که گزینه‌های شما در انتخاب یک صبحانه سالم و یا صرف‎نظر کردن‎تان از خوردن آن می‌تواند روی قند خون و در نتیجه کنترل وزن‎تان اثر کند. این محقق می‌گوید بهتر است از طریق خوردن صبحانه، روز را با قند خون پایدار و حتی‎المقدورکالری کمتری شروع کنید.


چه چیزی بخورید

ممکن است مجبور شوید غذای صبحانه کامل خود را از طریق یک فرآیند آزمایش و خطا پیدا کنید. بهتر است به چیزهایی غیر از صبحانه‎های معمول هم فکر کنید. مثلا یک ساندویچ کوچک بوقلمون یا ساندویچ تخم‎مرغ آب‎پز. ایده‌های دیگر: غلات تصفیه‌نشده: این دانه‎ها احساس سیری کامل می‎دهند، طوری که تا ناهار هیچ نیازی به میان‎وعده نخواهید داشت.

تخم‌مرغ را انتخاب کن

مطالعه‎ای در بین افراد ۲۵ تا ۶۰ ساله که سعی در از دست دادن وزن داشتند، نشان داد که کسانی که برای صبحانه دو عدد تخم‌مرغ خوردند، ۶۵ درصد بیشتر نسبت به افرادی که نوشیدنی خورده بودند، وزن از دست دادند. این به خاطر انرژی زیادی است که تخم‎مرغ به آنها داده بود و به همین دلیل تا ظهر دیگر سراغ میان‎وعده یا هله‎هوله نرفته بودند. اگرچه این مطالعه نشان داد که مصرف تخم‌مرغ در سطح کلسترول تاثیری ندارد، اما اگر شما دارای کلسترول بالایی هستید، در مورد گزینه های تخم‌مرغی از پزشک خود سوال کنید.

اجتناب از گزینه های قندی

خوردن دونات، و کلوچه صبحانه و غلات شیرین باعث ولع بیشتر شما برای خوردن شود و این می‎تواند تلاش های شما را برای کاهش وزن به باد بدهد.

کالری‌های صبحانه: ایده‌هایی برای کسانی که آرام‌آرام شروع می‎کنند

هیچ‎کدام از ما به شوق خوردن صبحانه از رختخواب بیرون نمی‎آییم. اگر دقت کرده باشید همیشه یکی دو ساعت بعد از بیدار شدن به سراغ صبحانه خوردن می‎رویم. خوب اگر به صبحانه خود تنوع بدهید و کمی ابتکار خرجش کنید آن وقت شوق‎تان برای خوردن بیشتر می‎شود. مثلا ماست و کمی غلات در آن، یا کمی کره بادام زمینی همراه با نان تست، چطور است؟ وقتی برای صبحانه خود گزینه‌های مناسبی پیدا کنید که با رژیم غذایی شما مطابقت دارد می‎توانید با برنامه ریزی درست آن را به‎عنوان یک عادت سالم برای همیشه حفظ کنید