به گزارش افکارنیوز،

محسن فرهادی اظهار داشت: امروز مانوری با حضور بازرسان بهداشت محیط و همکاری تمام دستگاه‌های ذی ربط برای نظارت بر مراکز حساس به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه با مشارکت فعال بازرسان بهداشت محیط در قالب اکیپ‌های نظارتی از ساعت ۱۵ روز شنبه ۲۶ اسفند ۹۶ آغاز می‌شود و با حضور ۸۰ تیم سیار بازرسی از ۳ دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی با تجهیزات کامل پرتابل سنجش مداخله‌ای در محل و ۱۰ تیم سیار ممیزی دفاتر خدمات سلامت برگزار می‌شود.

فرهادی گفت: هدف از این برنامه، نمایش تمهیدات اتخاذ شده برای حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی و ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه به منظور کاهش و کنترل بیماری‌های مرتبط با غذا است.

وی بیان داشت: نظارت بر مراکز و اماکن هدف برنامه از جمله هتل ها، متل ها، مهمان پذیر ها، مسافرخانه‌ها و تمامی اماکن اقامتی، اماکن بین راهی، اماکن تفریحی و پارک ها، رستوران ها، کترینگ ها، مراکز فروش فست فود، اغذیه فروشی ها، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، قنادی‌ها و شیرینی فروشی ها، فروشگاه‌های آجیل و خشکبار، فروشگاه‌های بزرگ مواد غذایی، سرویس‌های بهداشتی عمومی، فرودگاه ها، راه آهن، پایانه‌های مسافربری و سرویس‌های حمل و نقل بین شهری و همچنین نمونه برداری‌های هدفمند مواد غذایی در راستای کنترل بهداشت مواد غذایی، نظارت بر آب آشامیدنی، رسیدگی به شکایات مردمی، رتبه بندی بهداشتی رستوران‌ها در اولویت است.

فرهادی گفت: در حاشیه برگزاری این مانور، نمایشگاه فعالیت‌های بهداشت محیط و دفاتر خدمات سلامت و نمایش تجهیزات پرتابل سنجشی تیم‌های سیار بهداشت محیط و دستاورد‌های سامانه بهداشت ۱۹۰ نیز برگزار خواهد شد.