به گزارش افکارنیوز،

 اکبر ترکان گفت: در این طرح تنها تسهیلات ارائه نمی‌شود، به این معنی که هر فرد که در این صندوق پس انداز کند به ازای هر یک واحد پس انداز در ۶ ماه یک واحد تسهیلات دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: بنابراین اگر فردی ۲۰ میلیون تومان سپرده کند و ۲ سال این سپرده در صندوق بماند، آن گاه ۴ برابر ۲۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت می‌کند، البته سود این تسهیلات بر اساس مصوبه بانک مرکزی ۸ درصد است.

مشاور رئیس جمهوری در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های فرسوده و ناپایدار شهری با اشاره به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر کاهش سود تسهیلات در بخش نوسازی بافت فرسوده به ۶ درصد گفت: کاهش سود تسهیلات از ۸ درصد به ۶ درصد نیاز به مصوبه شورای پول و اعتبار دارد و قرار است در جلسه آتی شورا به این موضوع پرداخته شود.

ترکان در پاسخ به این سوال که احتمال تصویب کاهش سود تسهیلات چقدر است، عنوان کرد: از آن جا که این موضوع مورد نظر شخص آقای روحانی است، وزرا به طرح رای خواهند داد و کاهش نرخ تسهیلات اتفاق می‌افتد.

بخشی از بیمارستان‌های تامین اجتماعی ناایمن اند

وی در بخش دیگری از سخنانش به اجرای طرح مقاوم سازی مدارس پایتخت پرداخت و تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش در سال‌های گذشته طرح مقاوم سازی مدارس را اجرا کرده است و توانست سازه‌هایی که دیگر استحکام کافی نداشتند را مجدداً تقویت کند. در واقع، آموزش و پرورش متری ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر متر مربع زیربنای مدرسه هزینه کرده است و امکان فعالیت بنا را برای سال‌ها تمدید کرد.

مشاور رئیس جمهوری در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های فرسوده و ناپایدار شهری در پایان با اشاره به آخرین وضعیت ایمنی بیمارستان‌های پایتخت گفت: در سنوات گذشته تامین اجتماعی بخشی از بیمارستان‌ها را مقاوم سازی کرده است و در حال حاضر تنها ۵ درصد ازبیمارستان‌های تامین اجتماعی از حیث مقاوم سازی وضعیت مطلوبی ندارند.