به گزارش افکارنیوز،

 سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت، در خصوص آخرین وضعیت تست دوربین‌های محدوده طرح ترافیک با توجه به برنامه طرح ترافیک جدید، اظهار داشت: کار تست دوربین‌های خروجی که شهرداری در محدوده طرح ترافیک نصب کرده، توسط پلیس آغاز شده است.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: پلیس سعی دارد تا قبل از پایان فروردین و در مهلت پیش‌بینی شده پاسخ عملکرد دوربین‌ها در رابطه با خواسته‌هایی را که در طرح جدید مطرح است ارائه دهد.

وی با اعلام این مطلب که در خصوص دوربین‌های ورودی هیچ مشکلی وجود ندارد و فقط باید کار تست دوربین‌های خروجی که جدیداً‌ نصب شده توسط پلیس صورت گیرد، گفت:‌ به واسطه دوربین‌های خروجی باید مشخص شود که خودرو چه ساعتی از محدوده طرح خارج می‌شود که این عملکرد باید با دقت و بر اساس نرم‌افزاری که تعریف شده صورت گیرد.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت در پاسخ به دیگر پرسش در این خصوص که اگر احتمالا کار تست دوربین‌ها تا پایان فروردین 97 انجام نشده یا موردی پیش آید که اجرای طرح ترافیک جدید را به تأخیر بیندازد، آیا احتمال تمدید طرح ترافیک 96 وجود دارد یا نه، اظهار داشت: اگر چنین مواردی پیش آید باید نشست و تصمیم گرفت؛ احتمال تمدید طرح ترافیک 96 در این صورت بسته به تصمیم شورای ترافیک تهران دارد و باید به اتفاق چنین تصمیمی اتخاذ شود.

لازم به ذکر است که طرح ترافیک سال 96 با توجه به فراهم نشدن زیرساخت‌های طرح ترافیک جدید-97- تا پایان فروردین 97 تمدید شده است.