به گزارش افکارنیوز،

منصور غلامی بعدازظهر دوشنبه در کنگره شهدای دانشجو که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد اظهار کرد: خوشحالیم در کنگره شهدای دانشجو از دانشجویانی یاد می‌کنیم که سنگر دانشگاه را رها کرده و برای دفاع از از میهن و ناموس خود با خدا معامله کردند.

وی افزود: در طول تاریخ همواره جوانانی بودند که در راه میهن رشادت‌های زیادی را انجام دادند و امروز نیز این شور و اشتیاق در جوانان وجود داشته و در صورت لزوم خود را نشان می‌دهد. دشمن از این رشادت‌ها درس عبرت نگرفته و اشتباهات خود را تکرار می‌کند.

وزیر علوم بیان کرد: موفقیت‌هایی که در عرصه علم و فناوری در دنیا داشتیم نشان می‌دهد هر جا فرصتی را برای جوانانمان فراهم کردیم آن‌ها موفق بوده اند. ماباید قدر جوانان کشور را بدانیم و زمینه‌ها تلاش را برایشان فراهم کنیم.

غلامی تصریح کرد: شهدای دانشجو الگو و اسوه ایثار هستند. آن‌ها نیازی ندارند که ما کاری برای آنان انجام دهیم، بلکه ما به آن‌ها نیاز داریم تا بتوانیم در مسیر حفظ آرمان‌های انقلاب استوار بمانیم.

وی تاکید کرد: جوانان کشور به خوبی شرایط را درک می‌کنند. در شرایط حاضر نیاز بیشتری به وحدت، انسجام ملی، تمسک به آموخته‌های دین اسلام و سیره ائمه معصومین (ع) و پیروی از خط امام راحل و رهبری داریم تا این شرایط را پشت سر بگذاریم.