به گزارش افکارنیوز،

دکتر جمشید شایان فر در نشست خبری سازمان بیمه سلامت ایرانیان به تشریح خدمات دفترچه‌های بیمه این سازمان به فعالیت‌های ۵ صندوق بیمه‌ای این سازمان از جمله بیمه کارکنان دولت، اقشار و خانواده شهدا پرداخت.

معاون بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایرانیان ادامه داد: همچنین طرح بیمه همگانی نیز برای کسانی که هیچ بیمه‌ای نداشتند و در شهر‌ها ساکن بودند از سال ۹۳ امکانپذیر شد.

شایان فر تصریح کرد: در این زمینه افراد پس از ثبت نام در سامانه مربوطه بیمه این سازمان و پس از هماهنگی و تایید ثبت احوال و سایر بیمه‌ها فرد میتواند بیمه رایگان دریافت کند که هم اکنون جمعیت بیمه سلامت همگانی به ۱۴ میلیون نفر رسیده است، کما اینکه خدمات گیرندگان این بیمه بالغ بر ۳۴ میلیون نفر هستند.

وی ادامه داد: همچنین صندوق (خویش فرمای سابق) بیمه سلامت ایرانیان نیز از سال ۸۷ با پرداخت حق بیمه افراد و ۵۰ درصد حق بیمه توسط دولت صورت می‌پذیرد که رقم کنونی این مبلغ که توسط هیت دولت تعیین می‌شود ماهیانه حدود ۲۲ هزار تومان است که در زمان ثبت نام کل مبلغ گرفته می‌شود.

معاون بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایرانیان ادامه داد: البته سازمان بیمه سلامت در حال بررسی قسطی کردن حق بیمه سلامت ایرانیان (خویش فرمای سابق) است.

شایان فر خاطرنشان کرد: شرط بیمه شدن در سازمان بیمه سلامت ایرانیان این است که افراد تحت پوشش بیمه‌ای دیگری نباشند، زیرا هم اکنون با هماهنگی بانک‌های اطلاعاتی بیمه‌های دیگر هر گونه ثبت نام بیمه‌ای با این بیمه‌ها کنترل می‌شود.