به گزارش افکارنیوز،

محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استان تهران در جلسه تنظیم بازار استان تهران که امروز(چهارشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: هم اکنون جامعه هدف استان تهران در زمینه توزیع گوشت از ۱۵ به ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در جامعه هدف باید عرضه را افزایش دهیم، و با تنظیم بازار نیاز فروشگاه‌ها را تامین کنیم.

امامی امین گفت: روزانه حدود ۱۲۰ تن گوشت وارد استان تهران می‌شود که این میزان باید در بازار و فروشگاه‌های سطح شهر تهران توزیع شود.

وی با بیان اینکه جمعیت استان تهران حدود ۱۴ میلیون نفر است، افزود: این میزان جمعیت خود منشأ افزایش قیمت شهر تهران است، اگر نیاز بازار شهر تهران تامین شود، قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان تهران تصریح کرد: سهمیه گوشت دام سبک استان تهران را باید مشخص کنیم و آن چیزی که در استان تهران است، باید توزیع شود.

وی افزود: عرضه گوشت در تهران کم شده و همین گوشت به خارج از تهران می‌رود.

امامی امین بیان کرد: جز شهر تهران، ۴۰ شهر در استان تهران داریم که در این شهرستان‌ها کمتر از ۵ فروشگاه زنجیره‌ای وجود دارد و در جمع در تمام شهرستان‌ها حدود ۲۰۰ فروشگاه زنجیره‌ای وجود دارد و اگر در شهر تهران هم حدود ۲۰۰ فروشگاه زنجیره‌ای باشد، حال باید نحوه توزیع 120 تن گوشت در این فروشگاه ها مشخص شود.

وی ادامه داد: به هیچ وجه نباید در سوپرمارکت‌ها گوشت توزیع شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان تهران تصریح کرد: برای تامین گوشت منجمد در استان تهران مشکلی نداریم و خوشبختانه شرایط گوشت سفید ایده آل است.

وی افزود: برای تامین فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار حدود ۱۴۰ تن گوشت نیاز داریم که از این تعداد یک گرم هم نباید خارج از تهران برود و همچنین نباید به اسم استان گوشت به استان‌های دیگر ارسال شود.

امامی امین تصریح کرد: ما وظیفه تنظیم بازار استان تهران را برعهده داریم و نباید تخلفی در بازار صورت گیرد و کالایی که به بازار وارد می‌شود، باید به دست مردم و نه دلال برسد.

وی گفت: باید آرامش را به جامعه بازگردانیم و اثرات روانی آن را بکاهیم.