به گزارش افکارنیوز،

یکی از مسائلی که در نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات حمید باقری درمنی مجددا مطرح شد و مورد سوال نماینده دادستان از متهمین پرونده قرار گرفت، ارتباط 6 شرکت ضمانتخواه از بانک‌ها با حمید باقری درمنی بود.

در این جلسه نماینده دادستان اظهارات علیرضا مسلمی درخصوص اینکه این شرکت‌ها متعلق به حمید باقری درمنی است قرائت شد سپس مسلمی در جایگاه قرار گرفت و در پاسخ به سوال نماینده دادستان درخصوص اینکه وجوهی که به حساب شما واریز شده چقدر است و منشاء و علت آن چیست گفت: باقری درمنی با حساب ما کار می‌کرد و گردش و دریافت وجوه از این حساب با خود او بود.

وی با اشاره به اینکه منشاء این وجوه را نمی‌داند تصریح کرد: دسته چک سفید امضای من در اختیار مدیر مالی آقای باقری درمنی بود.

سپس نماینده دادستان اظهار داشت که شما در 22 اردیبهشت 92 به بازپرس گفته‌اید که نصیری به نمایندگی از باقری امور ضمانتنامه‌ها را انجام می‌داده است.

مسلمی درخصوص ارتباطات نصیری و باقری نیز گفت: من از فرایند مراودات نصیری و باقری درمنی اطلاع ندارم تا اینکه سال 91 در آگاهی به ما گفتند که ضمانتنامه‌ها جعلی بوده است.

پس از این نماینده دادستان خواستار حضور جهانمیر محمدی رئیس سابق شعبه بهار بانک ملی در جایگاه شد.

نماینده دادستان از محمدی پرسید که سیروس محمدی و محمدرضا نصیری را اولین بار در چه تاریخی ملاقات کرده است؟

محمدی در پاسخ گفت: من نصیری را نمی‌شناختم. سیروس محمدی را هم آقای خالدی که از خانواده‌های شناخته شده در کرمانشاه است به من معرفی کرد.

نماینده دادستان درخصوص فرار جهانمیر محمدی و توصیه باقری درمنی در این خصوص از وی پرسید که جهانمیر محمدی در پاسخ گفت: پس از اینکه معلوم شد ضمانتنامه‌ها جعلی است نصیری به من گفت به باقری درمنی مراجعه کنم تا مشکل را حل کند. باقری درمنی هم به من گفت به بانک نرو تا من مشکل را حل کنم. 3 ماه به روستایی در ناحیه مرزی سرو در کشور ترکیه رفتم پس از آن 3 ماه به کرج آمدم و بعد 3 ماه به خانه‌ای که آقای درمنی در سعادت‌آباد برایم اجاره کرد ساکن شدم.

نماینده دادستان از جهانمیر محمدی پرسید چرا آقای باقری درمنی بابت ضمانتنامه‌های جعلی از شما حمایت می‌کرد و چه رابطه‌ای بین شما وجود داشت که محمدی در پاسخ گفت: من از جعلی بودن ضمانتنامه‌ها شوکه شده بودم و نمی‌دانستم چکار کنم و باقری درمنی به من گفت فرار کنم تا او مشکل را حل کند.

سپس نماینده دادستان گفت: شما در اظهارات خود در بازپرسی گفته‌اید که آقای باقری درمنی به شما گفته است که تمام زمین‌های نصیری زیر دست اوست و مشکل شما را حل خواهد کرد و یک بار در دفتر ونک و یک بار در دفتر نیاوران با ایشان ملاقات داشته‌اید.