به گزارش افکارنیوز،

علیرضا قنادان به موضوع ساماندهی سرویس مدارس اشاره کرد و گفت:‌امسال برخلاف سال های گذشته که معمولا شرکت های خصوصی متولی نظارت و ساماندهی بودند، امسال خودمان مستقیم وارد شده‌ایم.

 وی ادامه داد: تمامی خودروها، رانندگان و پیمانکاران در صورتی که بخواهند با آموزش و پرورش کار کنند، ملزم شدند براساس دستورالعمل اجرایی سرویس مدارس که به امضای وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش رسیده و ابلاغ شده،‌  تمام مجوزهای خود را از شهرداری دریافت کنند. 

رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران گفت: براساس آخرین آمار گرفته شده ، نزدیک به ۱۴ هزار خودروی سرویس مدارس ثبت نام کردند و معاینه فنی آنها چک شده و از این تعداد حدود ۵ هزار نفر خانم هستند. 

قنادان با بیان اینکه این تعداد سرویس مدرسه که راننده شان خانم است کافی است، گفت: عموما رضایتمندی‌ها از سرویس بانوان بالاتر است. 

وی با بیان اینکه امسال برای مدارس دخترانه ترجیح استفاده از راننده خانم قائل شدیم، گفت: با کمبود راننده خانم مواجه نیستیم و تأمین خودرو در این باره با پیمانکاران است.  

وی ادامه داد: چندین بار فراخوان داده‌ایم و همه امسال باید در سامانه ثبت نام کنند. 

قنادان افزود: امسال خودروهای پراید بالای ده سال سن را از گردش سرویس مدارس خارج کرده‌ایم و ثبت‌نام و مجوز برای آنها صادر نمی شود و تنها به خودروهای بانوانی که زنان سرپرست خانوار هستند و ماشین‌شان بالای ده سال سن دارد اجازه تردد می‌دهیم.