به گزارش افکارنیوز،

این افراد در تحقیقات خود متوجه شده‌اند که برخی از افراد سودجو با جعل جعبه، اتیکت و شیشه شربت زادیتین که مخصوص کودکان زیر ۱۰ سال است اقدام به پر کردن و پلمب محتویات داخل این شیشه‌ها کرده و قصد توزیع آن در داروخانه‌ها را دارند.

محموله بزرگ شربت‌های قلابی کودکان در تهران کشف شد+ عکس

با کسب این اطلاعات بلافاصله با اخذ دستور قضایی ماموران اقدام به اجرای طرح عملیاتی خود کرده و بیش از ۱۶ هزار عدد شربت زادیتین را که به شکل کاملا غیرقانونی و غیرمجاز و توسط دستگاه‌های خودشان پر شده و پس از لیبل زنی آماده توزیع بود کشف و ضبط کردند.

محموله بزرگ شربت‌های قلابی کودکان در تهران کشف شد+ عکس

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تایید این خبرگفت: سودجویان که سه نفر از آن‌ها دستگیر شده و اقدامات برای دستگیری دیگر وابستگان به آنان نیز ادامه دارد با استفاده از دستگاه‌های مخصوص این شربت‌ها را پلمب کرده و به قیمت حداقل ۱۳۰ هزار تومان قصد توزیع آن داشتند که خوشبختانه با اقدام به موقع پلیس ناکام ماندند.

رحیمی با بیان اینکه این شربت‌ها برای کودکان زیر ۱۰ سال تجویز می‌شود تصریح کرد: متأسفانه در صورت مصرف این دارو‌ها نه تنها این دارو تاثیری بر سلامت مصرف کنندگان نداشت بلکه احتمال بروز عوارض جبران ناپذیری برایشان وجود داشت.

محموله بزرگ شربت‌های قلابی کودکان در تهران کشف شد+ عکس

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ نیز با تاکید بر اینکه تحقیقات پلیس در این زمینه همچنان ادامه دارد گفت: نمونه‌های آزمایشی از این دارو‌ها را به دستگاه‌های مربوطه ارسال کرده‌ایم تا نظر خود را درباره میزان آسیب زا بودن این دارو‌ها اعلام کنند؛ اما آنچه که قطعی است این است که این دارو‌ها هیچ تاثیری بر سلامت افراد نداشته و سودجویان با قصد کسب سود‌های میلیونی دست به این اقدام زده بودند که خوشبختانه پرونده‌ای برای این افراد تشکیل شده و هم اکنون در حال رسیدگی است.