به گزارش افکارنیوز،

طرح جدید تست مواد مخدر رانندگان کشور صبح امروز با حضور سردار مومنی جانشین فرمانده ناجا، سردار مهری رئیس پلیس راهور ناجا، فیاضی معاون اجتماعی وزارت بهداشت و درمان وجمعی از فرماندهان و رؤسای پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در مقر فرماندهی پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار شد.

سردار تقی مهری رئیس پلیس ناجا در این برنامه با تبریک هفته ناجا اظهار داشت: پلیس راهور ماموریت مهمی  در جهت برقراری نظم و انضباط ترافیکی در کشور به عهده دارد و بر اساس قانون نسبت به انجام وظایف و اجرای قوانین اقدامات خوبی انجام داده است.

وی تصریح کرد: در خصوص تصویب قانون رسیدگی به تخلفات پلیس قدم‌های خوبی برداشته و یکی از راهبردهای پلیس راهور پس از برقراری نظم، کنترل رفتار رانندگان پرخطر است.

سردار مهری گفت: طبق قانون کسانی که دارای رفتار پرخطر رانندگی هستند با بهره‌گیری از ابزار و تجهیزات شناسایی شده و به محرومیت رانندگی محکوم می‌شوند؛ همچنین مجازاتی برای پیشگیری از وقوع حوادث برای این دسته از رانندگان طبق قانون پیش‌بینی شده است.

عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی کشور به جهت‌گیری بهداری ناجا و پلیس راهور و همکاری خوب این ارگان با وزارت بهداشت پرداخت و اعلام کرد: کیت‌های متفاوتی جهت کنترل رفتار رانندگان طراحی شده است که با رونمایی از این کیت‌ها می‌توان در جهت کنترل رفتار پرخطر رانندگانی که پلیس به آنها مشکوک است، اقدام کرد.

رئیس پلیس ناجا، بهره‌گیری از تجیزات نوین را در جهت کنترل رفتار رانندگان مؤثر دانست.

وی به آمار تصادفات تابستان امسال پرداخت و گفت:‌در تیر و مرداد کاهش جان باختگان داشتیم اما تعداد کسانی که در 5 ماهه امسال به واسطه حوادث رانندگی جان باختند 7 هزار نفر است؛ 75 درصد از جان باختگان در جاده‌های بین شهری بوده‌اند.