به گزارش افکارنیوز،

محمد رجایی اظهار کرد: راه آهن جمهوری اسلامی با همکاری شرکت رجا تلاش دراد همه بضاعت خود را در اختیار زوار قرار دهد و خوشبختانه یک قطار دیگر نیز به مسیر تهران-خرمشهر اضافه کردیم.

وی افزود: مسیر تهران به سمت کرمانشاه دارای ظرفیت خالی است و دوستان تلاش کردند ظرفیت را حتی المقدور اضافه کنند.

رجایی گفت: بسته تهیه شده از تهران به کرمانشاه و بعد با اتوبوس به سمت مرز مهران خواهد بود. مسیر ریلی در عراق توسط بخشی دیگر است و ما پاسخگوی مشکلات ایجاد شده در مرز نیستیم.

مدیرعامل رجا افزود: در برخی روز‌ها ظرفیت اتوبوس کافی نبوده، ولی کماکان ظرفیت قطار‌ها به سمت کرمانشاه خالی است.

رجایی فعالیت‌های این شرکت در اربعین حسینی را کم سابقه دانست و افزود: استقبال مردمی از راه آهن به سمت کرمانشاه بسیار خوب است و هم مسافت کمتری است و هم مسیر رسیدن به مرز ضمن ایمنی بالاتر، کاهش یافته است.

وی در ادامه گفت: شرکت رجا برای دو شهر مشهد و کرمانشاه برنامه ریزی کرده است و دوستانی که اطراف این استان‌ها زندگی می‌کنند، خود را به این مبادی رسانده و از آنجا طی مسیر می‌کنند.

رجایی افزود: روزانه در مسیر کرمانشاه ۱۲ تا ۱۴ حرکت داریم و در مسیر مشهد-تهران-خرمشهر حدود ۱۰ حرکت در روز انجام می‌گیرد.

مدیرعامل رجا گفت: استقبال بسیار خوب بوده و در مسیر جنوب بیشتر از قبل اتفاق افتاده و تراکم به حدی بود که برخی روز‌ها پر شده است.

رجایی افزود: دوستان راه آهن به تعداد کافی لوکوموتیو در اختیار ما قرار دادند و با وجود فشار تحریم‌ها توانستیم به زوار خدمات خوبی دهیم.

وی اظهار داشت: امکان تهیه بلیط قطار و اتوبوس در همه آژانس‌ها فراهم است و بصورت اینترنتی نیز امکان خریداری بلیط قطار وجود دارد.

رجایی افزود: قیمت قطار‌های مسیر جنوب همچون تعرفه‌ی گذشته است و در مسیر کرمانشاه بدلیل اینکه به تازگی به راه افتاده از قطار اتوبوسی حدود ۶۰ تومان و قطار ۴ تخته ویژه خواب حدود ۱۴۰ هزار تومان است.

مدیرعامل رجا با اشاره به یک سر خالی بودن این قطار‌ها در ایام اربعین، تاکید کرد که قیمت‌ها دو برابر نشده است.