به گزارش افکارنیوز،

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد:  بعدازظهر امروز بخش هایی از استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات البرز شرقی در استان گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان و ارتفاعات زاگرس در نوار غربی کشور افزایش ابر، بارش پراکنده و گاهی وزش باد رخ می دهد.

وی افزود: از بعدازظهر روز چهارشنبه رگبارهای پراکنده گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید در بخش هایی از شمال غرب، سیستان و بلوچستان و ارتفاعات جنوب کرمان رخ خواهد داد.

به گفته گودرزی؛ روز پنج شنبه با ورود سامانه بارشی به شمال غرب در استان آذربایجان های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه و در بعدازظهر بخش هایی از اردبیل، زنجان، قزوین، ایلام و شمال خوزستان بارش پیش بینی می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای کربلا گفت: امروز آسمان کربلا، کاظمین، سامرا و نجف قسمتی ابری و گاهی با وزش باد همراه است.

وی حداقل دمای شهرهای سامرا، نجف، کاظمین و کربلا را 21 و حداکثر 32 درجه سانتی گراد اعلام کرد.

گودرزی ادامه داد: از فردا احتمال رگبار رعد و برق و بارش باران در آسمان شهرهای مهران، سامرا، کاظمین، نجف و کربلا وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به اینکه امروز پدیده خاصی برای آسمان تهران پیش بینی نمی شود، بیان کرد: با ورود سامانه جدید بارشی از شمال غرب، پیش بینی می شود  که روز جمعه باران به آسمان تهران برسد.

/