به گزارش افکارنیوز،

محمداسماعیل مطلق مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت به همراه سید مهدی حسینی زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور در مرز چذابه از وضعیت بهداشتی مواکب مستقر در مسیر «طریق الحسین» بازدید کرد و با حضور در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی در جریان روند بیماریابی زائرین ورودی به کشور از نظر ابتلا به بیماری های واگیر قرار گرفت. 

وی در این بازدید ضمن تأکید بر غربالگری سندرمیک همه زائرین ورودی به کشور، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با استقرار ۲۱۱ نفر از کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها و پزشک در پایگاه بهداشتی مرز چذابه و بیش از ۲۰۰ کارشناس بهداشت محیط به منظور نظارت بر مواکب، عملکرد بسیار مناسبی را در بحث تامین سلامت زائرین داشته است.

مطلق افزود: در برنامه اربعین امسال، به بیش از ۲۲۰ هزار نفر از زائرین در زمان خروج از کشور، آموزش بهداشت فردی و رعایت خودمراقبتی داده شده و حدود ۴۰ هزار نفر در زمان ورود به کشور تحت مراقبت سندرمیک بیماری‌های واگیر قرار می‌گیرند. 

مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان گفت: کارشناسان بهداشت محیط، روزانه ۳ نوبت از وضعیت بهداشت مواکب، کلرسنجی و سمپاشی سطوح بازدید کرده و آموزش های لازم را به خادمین مواکب ارائه می‌کنند.