به گزارش افکارنیوز،

حسین فلاح جوشقانی مستقر در چذابه اظهار کرد: بحث ارتباطات در ایام اربعین پررنگ‌تر می‌شود و با توجه به تجربیاتی که طی چند سال گذشته به دست آوردیم، چندماه پیش از اربعین برنامه ریزی‌های لازم توسط اپراتور‌های تلفن همراه و وزارت ارتباطات برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی صورت گرفت.

وی افزود: امسال همه سایت‌های سیاری که در مرز‌های سه گانه مهران، شلمچه و چذابه نصب شده بود صورت دائمی شدند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: ۱۷۰ سایت تلفن همراه در مرز‌های سه گانه فعال هستند که نسبت به سال گذشته ۱۶ سایت برای تکمیل پوشش تلفن همراه در مرز‌ها توسط اپراتور‌ها اضافه شده است.

فلاح جوشقانی ادامه داد: امسال نیز خدمات وای فای رایگان در دو مرز شلمچه و چذابه به زائران اربعین حسینی (ع) ارائه شده و شرکت مخابرات نیز سه گیگابایت اینترنت رایگان در اختیار زائران قرار داد.

وی بیان کرد: امسال هماهنگی خوبی با طرف عراقی صورت گرفت تا در مسیر پیاده روی از نجف تا کربلا و سامرا و خود کربلا در ۹ نقطه وای فای رایگان برای زائران فراهم شد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و قوانین رادیویی کشور اضافه کرد: اپراتور‌های تلفن همراه در مسیر‌های پیاده روی در عراق روزانه ۱۰ مگابایت اینترنت رایگان به زائران اربعین حسینی ارائه می‌کنند.

فلاح جوشقانی گفت: با طرف عراقی هماهنگی‌های خوبی انجام شده و تفاهم نامه‌ای با آن‌ها برای ارائه خدمات تلفن همراه، پوشش تلفن و پشتیبانی و پاسخگویی امضا کردیم.

وی در پایان تصریح کرد: با قاطعیت می‌گویم که امسال نسبت به سال گذشته کیفیت، پشتیبانی و پاسخگویی در بحث خدمات تلفن همراه بسیار بهتر شده است